View Single Post
Staro 01.10.2015., 21:23   #10
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Kupio Jabru Classic pa evo pluseva i minusa nasprav druge 2 slušalice što su mi ostale u friškom sjećanju (Plantronics ML-20 i Samsung HM-1700).

Do neki dan sam koristio HM1700, ali odlučio sam ga prodati jer mi je konstantno ispadala iz uha pa bi večinu vremena samo visila na onoj kuki što ide oko uha.

Dakle od sve 3 Samsung po mom uhu ima debelo najlošiju ergonomiju, Jabra je jako udobna (danas mi je neprestano bila u uhu od 9-18h i tek oko 17h me počela lagano iritirati), dok je Plantronics mrvicu udobniji.
Kvaliteta mikrofona je tu negdje kod svih, nisam nikada bio na drugoj strani razgovora, ali kod svih mi je brat rekao da se primjeti da ne pričam na mobitel, no ništa strašno.

Kvaliteta slušalice je najbolja na Jabri, stvarno sam ostao iznenađen kako se lijepo čuje sugovornik, glas mu je dobio na dubini i definitivno je bolja i od one na mobitelu. Razlike između Plantronicsa i Samsunga se ne sjećam, ali znam da nisu bili ovako dobri.

Veza je najbolja na Jabri - Na Plantronicsu sam imao pucketanje (samo doma i samo sam ga ja čuo), dok bi mi na Samsungu sugovornici znali reči da prekidam, da imam loš signal, a kada bi se sa slušalice prebacio na mobitel sve bi bilo OK.

Baterija je na Jabri najlošija. Trebala bi durati do 9h razogova ili 9 dana stand by-a, no izdržala mi je 2 dana (preko noći je bila ugašena) s ukupno mrvicu iznad 3,5h razgovora i 15min navigiranja. Nisam točno mjerio, no imam osjećaj da je Samsung u istim uvjetima izdurao 1 dan više, dok je Plantronics bio još bolji. Plantronics bi pri upozorenju za slabu bateriju izdržao skoro cijeli radni dan, Samsung oko 2h, Jabra oko 4. Jabra jedina u notification bar-u pored BT ikone ima i malu ikonicu sa statusom baterije.

Samsung i Jabra imaju A2DP, Plantronics nema.

Samsung vas obavjesti o prekidu poziva, Jabra ne pa moram dobro paziti što pričam nakon "prekinutog" razgovora. Za Plantronicsa se ne sjećam, mislim da niti on nije davao obavijest.

To bi bilo to, za sada ću zadržati Jabru pošto mi se čini kao sveukupno dobar paket.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 01.10.2015. u 21:37.
Srdan je offline   Reply With Quote