Tema: 100 TB SSD
View Single Post
Staro 20.09.2018., 10:08   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
tehnička strana priče uopće nije problem, ako veličina nije važna može se flash emmorije natrpati koliko prostor dozvoljava...problem je što se želi i zaraditi.

Znači, sumnjam da će biti skokova sa 1TB na 128TB, fino ćemo kroz godine ići sa 1,2,4,8,16,32,64,128,256,512 terabajta, čisto da se ima bacati lova na nešto...a
ti kapaciteti su ionako većinom besmisleni, i mogu se koristiti isključivo za skladištenje video materijala
Tehnički gledano, SSD diskovi od npr. 60 TB su već dulje vrijeme prisutni na tržištu, nije to ništa novo.

No, njihova primjena je problematična. To nije za male već velike korisnike, cijena je daleko od "prihvatljive", dolazi do istih problema kao i s velikim HDD-ovima (redundancije, backup) i oprema koja to koristi nije baš kikiriki cijena.

Meni je u ovom trenutku 2 TB po deviceu (nebitno HDD, SDD ili nešto treće) maksimalno realno upotrebljivo za običnog korisnika iz operativne perspektive (pohrana, zaštita, cjenovno prihvatljivi RAID kontroleri, izvedba i brzina backupa itd.). Da mi netko da u ovom trenutku SSD od 10 TB, ne znam što bi s njim osim za OS i igre.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote