Tema: 100 TB SSD
View Single Post
Staro 15.09.2018., 07:33   #9
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Sakomako sa probijanjem lobija proizvodaca, dogadanja iza scene o kojima ne znamo puno, wake up sheeple.
Brale teski si pernar pceksperta.

P.s. ako zelis kupit *PROVJERENI* USB stick od 2048 Tb za skromnih 25 konvertibilnih maraka pm me

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

U čemu je problem?


Poznanik mi je nabacio bubu u uho sa ovom informacijom o ponudi za 128 TB SDD.


Koliko znam trenutno je obični HDD max 14 TB, SSD niti nisam znao koliki je trenutni maksimalni kapacitet ali znam da ovo što nam trenutno nude košta poprilično.


Tako da ova buba od poznanika me iznenadila, a nije netko tko se nabacuje s takvim stvarima.


Kopanjem po netu naiđoh na ove dvije stvari, a to je vijest o novim standardima za SD kartice (brzina prijenosa i max kapacitet od 128 TB) i za kraj vijest o ovom SSD od 100 TB u 3,5" formatu (dakle nešto što fizički postoji u ovom trenutku i nije fikcija).


Nikakve teorije zavjere ne spominjem samo zaključujem da se iza brda nešto valja o čemu neznamo ništa, a ništa ni u planovima proizvođači nisu najavljivali kao što se to radi za CPU, GPU i ostale stvari.


Također sam spomenuo da su proizvođači HDD još davnih dana najavljivali za današnje vrijeme HDD od 60 TB pa kao što vidimo danas je najveći kapacitet HDD 14 TB. Dakle na području HDD se stvari nisu ostvarile kako je bilo najavljivano.


S druge strane za SSD baš i nisam vidio neke prognoze i predviđanja, a onda odjednom saznaš da već postoji SSD od 100 TB na tržištu?


I gdje je problem ako pitam dali netko zna nešto više o tome svemu i ima li negdje linkova s cijenama. Kakav Pernar i kakvi bakrači, objesim link na konkretan proizvod za koji nisam imao pojma da postoji a kod nas se o njemu nije niti pisalo niti spominjalo i vama se odmah priviđa da je Zemlja ravna ploča.




No ima jedna logična činjenica, polako dolazi u video industriji 4K HDR kao standard uz eksperimentalno uvođenje 8K HDR, poluprofesionalne kamere su se spustile u rang cijene ispod 3000 EUR i pokazuje se da je problem RAW snimku u 4K HDR u nekom normalnom trajanju smjestiti na neki medij za spremanje u samom uređaju. Logika pokazuje da trenutno dostupni mediji za pohranu ne zadovoljavaju po svojim fizićkim (brzina pohrane tj. brzina zapisivanja podataka na medij) karakteristikama i otuda definicija novog standarda, kao i po količini (vremensko trajanje takvog RAW 4k HDR) materijala koji se na taj medij pohranjuje, dakle nedostatan je kapacitet tako da ne čudi definicija novog standarda za SD kartice.


Slična stvar se događa i u data centrima gdje količina podataka raste puno brže nego što se razvija tehnologija pohrane i obrade tolike količine podataka.


Tako da me onda ovako nešto uopće ne čudi, jer razlika u potrošnji i svemu ostalome je poprilična, a to znači manje troškove za one koji se time bave.


https://nimbusdata.com/products/exad...rm/comparison/


Kako problem imaju i data centri sličan problem imaju i obični korisnici, jer napretkom tehnologije raste i količina podataka koju svakodnevno pohranjujemo.


Davanje linka na konkretan proizvod, upit za podatak o možebitnoj cijeni i dodatniim informacijama, i konstatacija da se očito dosta toga događa novoga o čemu baš i neznamo previše odmah nekoga vodi na teorije zavjere i neznam čega sve ne, a samo sam upitao dali netko zna nešto više o svemu tome i ima li kakav link gdje se zna puno više od ovih šturih informacija samog proizvođača ovog 100 TB SSD.




Ako pogledate ovu stranicu:


https://nimbusdata.com/resources/case-studies/


i pogledate datume na konkretnim primjerima vidjet ćete da se radi o tehnologiji iz 2011 godine https://nimbusdata.com/press/ebay-in...irtualization/


Tako da me ne bi čudilo da se i na tržištu za obične korisnike vrlo brzo dođe sa SD karticama koje će biti po ovim novim definiranim standardima za SD kartice. A realno gledano i običnim korisnicima HDD od 2 TB i SSD od 512 GB postali su poput nekadašnjih disketa.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 15.09.2018. u 08:20.
sakomako je offline   Reply With Quote