View Single Post
Staro 28.12.2009., 21:08   #74
Rock
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Bok! Evo već duže vrijeme koristim Acronis True Image za pravljenje imagea friško instaliranih windowsa sa programima koji su mi potrebni... do sada sam imao 3 fizička diska: 1. Seagate 80GB podijeljen na 2 particije po 40 od kojih na prvoj sistem, te 2. WD 320 GB i 3. WD 1TB... sa Acronisom sam napravio image prve particije 1. fizičkog diska (seagate) i to bi uvijek vraćao kada bih želio brzi reinstall... sada bih napravio mali preraspored pa me zanima slijedeće:
1. ako bih ovaj od 80 formatirao i spojio podjeljene particije u 1 fizički, bi li tada ovaj do sada saveani .tib sa win mogao vratiti na njega tj. bi li imao probleme pri bootu (radi se o identičnom disku sa kojega je .tib napravljen samo bih mu makao particije)?
2. ako bih se pak odlučio da mi sistemski disk po novome bude ovaj od 320 tada bih ga formatirao kao sistemski i kopirao taj .tib na njega, da li bi to radilo?
-znači nisam mijenjao matiičnu, proc, grafulju i slično nego bih samo zamijenio sistemski disk...
ps. koja je to fora sa tim MBR, je li to ikako moguće izbjeći, jer često mijenjam baš diskove (što sistem što storage), dok mi druge komponente ostaju iste...
pps. promjena kojih komponenti je ključna da se poremeti boot klona (npr. ako promjenim grafulju, hoću li moći pokrenuti isti .tib i samo mu instalirati nove drivere za nju)
Rock je offline   Reply With Quote