View Single Post
Staro 14.11.2021., 14:00   #4134
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
Odinarius... ako si u Windowsima, odi na start pa ukucaj cleartype... pa ga ugasi... pa onda vidi tekst i ono o cemu pricaju na rtings...

E sad kvaka je u tome da to sto budes vidio... to je nativno monitoru... e sad kvaka je da cleartype to ispravlja... i kvaka je da nemaju sve aplikacije podrsku za cleartype.. i onda one koje nemaju ce imati tekst kao Windowsi sa ugasenim cleartypeom.... i tog dijela je mene najvise strah.

Druga stvar je sto LG i Dell imaju RGB raspored pixela, a i LG na 27GP850-B modelu i Dell na S2721DGF garantiraju 0 mrtvih pixela na panelu dok Gigabyte to ima samo na Aorus modelima. Sto znaci da se na M27Q moze zalomiti mrtvi pixel, ali utjesno je sto se danas sve kupuje na daljinu (web shop i sl.) pa se moze vratiti u roku 14 dana bez obzira na razloge.

I LG i Dell na tim modelima imaju nesto bolji input lag i response time, ali znatno losiji kontrast...

I onda gledam nekakve testove gray i black uniformitya, na Gigabyteu vidno probija backlight na nekim dijelovima ekrana, dok LG i Dell ne pate od toga. A onda opet, kazu da se to uopce ne primjeti ako nije bas mrkli mrak u sobi. Meni nikad nije mrkli mrak pa onda se i nadam da nece biti toliko vidljivo na Gigabyteu.



Cijenom su svi tu negdje, mada je ipak Gigabyte trenutno najjeftiniji po 3220, slijedi ga Dell oko 3500 i onda LG bliže 4.000.

Tako da kad se sve to zbroji i oduzme... stvarno covjek ne zna sta napraviti i uzeti. Zato idem na Gigabytea pa ako mi se ne svidi, vracam i uzimam LG-ja.

A onda opet... radi se upgrade Della U2412 koji pak ima losiji kontrast od sva 3 i puno losiju svjetlinu... tako da bi bilo koji od njih bio dobar...

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 14.11.2021. u 15:20.
dakky je offline   Reply With Quote