View Single Post
Staro 14.08.2012., 16:14   #366
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Aha, evo ovako konkretno. Pocmen s rootom, i svim glupostima. Stavim rom ne svida mi se, napravim reset i iman htc sense?
Ovako je već bolje. Odgovor je ne, resetom nećeš vratiti stock rom.
Zamisli imaš Windowse na kompu. Preko njih pukneš Linux... Ne sviđaju ti se, ali resetom nećeš opet dobiti Windowse jer si ih obrisao s particije.
U tom slučaju imaš dvije opcije:
- flešaš RUU tvornički rom, jedan obični exe, pokreneš next next i imaš Sense rom iz trgovine. Fleša čisti Sense rom.
- ili vratiš nandroid backup!
Nandroid backup je kompletan dump nand chipa (u image formatu, sejvani svi podaci, rom, data, igrice, sejvovi, poruke, sve osim interne sd kartice). Za napraviti nandroid treba ti root i recovery. Iz recoveryja flešaš romove i radiš backup.
Ono što možda uviđaš, znači ti kada rootaš, uđeš u recovery i prvo napraviš nandroid - tebi se tada sprema i root. Znači ovo ti ne bi prošlo pod garanciju, ali je odličan step back u slučaju da se želiš vratiti na stari rom ili ti novi rom otkaže poslušnost ili ne možeš bootati u rom itd. Ovo je nešto kao system restore na Windowsima - koliko god ti modificirao Windowse on sejva današnje stanje, a sutra kada vratiš restore dobvaš Windowse po kojima si ti petljao - ne čistu instalaciju.

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ista procedura ali sad iz nepoznatog razloga nesto zajebaje (crka zvucnik) napravim rec je li vridi garancija?
Kažu da HTC ima odvojenu garanciju na SW i HW. Ako si otključao bootloader, rootao, flešao gore šta ja znam i crkne ti zvučnik - tebi garancija na HW uredno teče, što ne vrijedi i za SW. Tako kažu...
U slučaju da ga želiš vratiti u servis i želiš full garanciju bez da te jebu, tada vraćaš RUU tvornički rom (koji uklanja root) i pored toga vjerojatno moraš zaključati bootloader (nemam One X pa neka netko bliži toj tematici da točniji odgovor). Nandroid od maloprije ti tu ne vrijedi zbog toga što ne briše root.

Mora da ti je teško sve ovo pohvatati s obzirom da prellaziš s jabuke, ali bez brige. Nećeš sve naučiti u par dana. Kad sam ja to učio nije ni bilo tutoriala, zato fino sjedni i studiraj tematiku, terminologiju i povezuj jedno s drugim. I štogod htio napraviti, uvijek se raspitaj "a koji je način da vratim sve na staro" ili "šta ako nešto pogriješim ili zapnem, koje su šanse da će mob preživjeti". Kada znaš što želiš i znaš koji je korak nazad ako zapneš, onda sve znaš.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote