View Single Post
Staro 07.07.2010., 08:26   #123
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
al onda opet dolazimo na pitanje, di počet radit da skupiš radno iskustvo??

pa meo bi stubište, nosio kave, šta god treba u nekoj firmi, samo da imam godinu-dvije staža.. al eto, svi bi samo na gotovo.. a to je jako teško, skoro nemoguće..
Iskustvo ti je kaj u fusu popravljas kompove susjedu, slazes ADSL i MAXtv. To isto mozes rec da radis na razgovoru za posao (znam iz prve ruke )

Sta kaze Iggy, kod nas je stanje u ITu katastrofa. Sam baci pogled na oglase za posao, ja sam naletio na jedan di traze sistem admina, a opis posla mu je bio da odrzava bazu, azurira web stranicu, odrzava mrezu, server, radi na dizajnu web stranica i sl. To je bio neka mala turisticka agencija, a oni su trazili jednu osobu da radi 2 posla, a bila bi placena pol place sam.

Kod nas jos direktori i ini ljudi ne znaju tocno kakvog zaposlenika trebaju i onda pisu nebuloze u oglasima za posao.

Jbga ja sam isto pred diplomom i krenuo sam gledat oglase i nije bas bajno, svuda traze programere, a ja sam vise hardweras tak da cu se namucit dok ne nadjem bilo kakav posao.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Bilo gdje, bilo kako. Stanje na tržištu rada u IT-u nije blistavo, s druge strane postoji poplava certifikata kao što su CCNA, MCxx i slično koji su praktički prestali biti prednost pred drugim kandidatima.
A kolko njih ima polozen certifikat? vecina takvih zavrsi sam tecaj i onda odustanu. Vise nikakav certifikat nije prednost, prednost je tvoje znanje koje skupis radeci, a ak jos i radis sa CISCO opremom onda ti je certifikat skoro pa u djepu
zgmmax je offline   Reply With Quote