View Single Post
Staro 13.08.2019., 18:16   #691
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
2 godine je kod mene, ja sam ga vozio možda 500 km, ostalo žena. sada je na 800-900 km.
Na kraju nije (valjda) baterija, otišao sam na more pa nisam stigao ga otvoriti i baciti osnovnu dijagnostiku.

Zapravo sam ga uspio i upaliti, spojiti se s mobom i pokazuje da baterija curi doslovno 10 posto u par sekundi dok se ne ugasi. Kod je jedan beep i gašenje svih ledica postepeno.Moguće da je neki prekid u pitanju radi vožnje sa stražnjom punom gumom.

Baterije su LG koliko sam vidio na netu, 2600 mAh komad i trebale bi biti dobre.
Koliki kapacitet je ostao ne znam, ako ga popravim budem zamolio ženu da testira ponovno. Prije godinu dana je mogla napraviti 30 km po ravnom ,bez previše kreni stani sa punom brzinom.

Za Li-Ion vrijede pravila što je kolega već par puta napisao.
Treba ih štiti od niskih temperatura, ne dopunjavati stalno, ne puniti do kraja i ne prazniti do kraja.
Većinom je lifecycle oko 500 ciklusa, ali se ubija baterija ako se puni do kraja.
A ne puniti do kraja je problem na malim baterijama kao na m365 ako je teži vozač, pa na nižem naponu ne idu dobro.



Btw, nešto novoga je u ponudi u ZG. Mislim da sam nekoga vidio na zero 10X u ZG.
Zero 10x.
Ostatak ponude: https://citycoco.hr/kategorija-proiz...la/e-romobili/

Dobro je što imaš jamstvo u Hr i firma nije od jučer.
Šteta što je 36V verzija zero 8...ali valjda će proširiti asortiman. Ako se prodaju one gluposti sa debelim kotačima, prodavati će se i ovaj odlični romobil. Zgodna je stvar što ima prednji kotač kojem se felga rastavi na pola pa je zračnicu skroz lako zamjeniti).
Zero 9 je solidan stroj, iako je meni privlačniji 8 radi pune stražnje gume.

10X je brutala, iako da dajem 12 k kn, dao bi i 13-14 za verziju sa većom 24 Ah.

Kad se vratim s mora idem pogledati taj 10x...navodno se može probati.

Moj ES4 će uskoro na reklamaciju u elipso, pa ću vjerojatno zatražiti povrat love i prodati bateriju. Pa ovaj zero 8 ali sa 48V baterijom bi bio super zamjena.
Zero 10X je super, ali nije mi zgodan jer nije prenosiv.
Ako ženu nagovorim, možda kupim i zero 8 i zero 10x. 8 za posao je 10x za preseravanje.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 13.08.2019. u 18:27.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote