Tema: TV Antena
View Single Post
Staro 24.11.2015., 14:34   #87
skleky
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Podravina
Postovi: 23
Pozdrav svima. Trebam pomoc oko dvbt prijema, procitao sam vec puno toga, ali ne uspijevam rijesit svoj problem vec dulje vrijeme. Znaci, lokacija je podravina, tocnije Klostar Podravski. Imam dvije logaritamske uhf antene, one duzine nekih 50 cm. Kuca je dosta visoka i antene su postavljene na metalnoj cijevi koja je iznad krova jos nekih 2 m ( tako da u blizoj okolici nema kuca ili drveca koje bi bile prepreka). Na vrhu cijevi je postavljena prva antena prema papuku (horizontalna polarizacija), dok je druga metar ispod prve okrenuta prema ivanscici ( vertikalna polarizacija). Spojene su na tunali st 1190 pojacalo koje se nalazi odmah ispod crijepa, na uhf 1 i 2 ulaz, a kratkim kabelom cca pola metra na pojacalo je spojen ispravljac koji ima dva izlaza za tv. Znaci imam dva tv-a koja oba imaju evotv. Problem je sto stalno gubim signal na mux e papuk 56-om kanalu (evotv sportski buket itd) ili na mux d ivanscica kanalu 36 (srce tv, varazdin...), ovisno o tome kako zakrecem one potenciometre na samom pojacalu, dok je na ispravljacu potenciometar pojacan stalno do kraja. Vise neznam sta da radim da to konacno sve funkcionira kak treba. Na svim ostalim kanalima jacina signala mi je od 80 do 100, a kvaliteta preko 65. Vecinom kad nema slike na problematicnim kanalima, signal nije nula vec poskakuje, cas je 0 cas 70, pa opet 0. Sve sam spjeve provjerio od antene do tv-a, kabal koji koristim je fta k330w. Evo mislim da sam vam dao sve podatke pa pomagajte molim vas, posto u okolici nemogu nac pravog majstora . Pozdrav.
skleky je offline   Reply With Quote