View Single Post
Staro 02.02.2020., 09:40   #2413
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Shumar Pregled postova
Trebao bi pomoć oko odabira NASa, pa ću malo proširiti priču.

Trenutno koristim Onedrive za rad, tamo držim sve materijale za projekte. I kad radim fajlove otvaram iz One drive foldera.
Kad radim u timu, onda ostalima pošaljem link za folder pa svi dijelimo fajlove.
Preko mreže bi bilo spojeno najviše troje korisnika koji bi radili u isto vrijeme (lokalne ili preko neta).

Bitno mi je i da imam pristup podacima gdje god bio (kao sad sa One drivea) i da taj istovremeni rad preko lokalne mreže ili interneta radi bez problema.

Sad sam mislio zamjeniti One drive sa NAS om, između ostalog jer podataka ima sve više, a i to bi mi povećalo sigurnost. Držim podatke i radim na NASu, a back up bitnog na Gdrive ili slično.

Razmišljam uzeti DS218j kao neku početnu opciju.

Mislite li da je on dovoljan i koji bi se problem mogao javiti (eventalni rad više ljudi u isto vrijeme i sl.).

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk

Povećat ćeš sigurnost da prestaneš koristiti onedrive al ćeš stavit backup na gdrive?

Radit će ti to bez problema s par ljudi (jedino se podrazumjeva da vas troje ne mesarite isti dokument u isto vrijeme)

Ako je zaista fazon da te brine sigurnost cloud usluga, možeš si kupiti exkterni disk, nakačiti ga na NAS i raditi backup lokalno. Ako ti netreba geolokacijski backup.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote