View Single Post
Staro 25.02.2019., 13:44   #92
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Evo mojih dojmova nakon 13h igre.

Gravel trke su fakin jebene i tu samo da mi suza ne krene. Taj dio je više manje identičan DR1 samo sa tu i tamo nekim poboljšanjem. Igram na gamepadu kao i DR1 i ovdje mi je malo veći gušt vozit nego u jedinici, no razlike su stvarno sitne.
Na žalost isto to ne mogu reć za tarmac koji je ponovo... čudan. Auti mi djeluju zalijepljeno za površinu i kao da lebde. Bolje je nego u DR1, ali nije to to. No tih staza ionak nema puno (za sada) pa se ne zamaram previše time. Svejedno izletavam van

Što se općenito lokacija i staza na njima tiče, ponovo ih je malo i neke su mi super, neke ne baš. Za sada mi fali onog "nečeg" po čemu sam pamtio neke staze u DR1, bilo da je to neki zajeban zavoj ili kamen uz rub staze ili nešto. Fali mi one neke osobnosti na stazama, ali za sada to pripisujem činjenici da nisam puno odigrao pa vrlo lako moguće da nisam još toliko zaglibio u igru.

"Završio" sam Career mode na Open težini s prvim mjestom i bilo je dosta lakše nego u DR1. No, na kraju mi je to i ok ako su kasnije težine slične onima iz DR1. Sama kvaliteta karijere je ništa posebno, struktura je ista kao i u DR1 gdje samo grindate lovu i ponavljate staze. To mi je recimo u DR4 bolje riješeno. No sada najveća zamjerka tih staza u karijeri, preiše ih se odvija po noći i po kiši. Ok mi je ako se u jednoj grupi jednom nađe jedna takva staza u takvim uvjetima, ali ovdje je 50% karijere po noći i kiši.

Kad smo već kod tame, ima velik problem sa svijetlima. Ful su kratkog dometa i zavoji samo pop-upaju ispred tebe, dok je recimo u DR1 to bilo daleko bolje napravljeno jer je snop svjetla stvarno daleko išao, a ovdje je to onak 5-10 metara pa ti sad vozi tako.

Od MP-a sam odigrao skoro svaki daily koji je bio do sada i tu leži najveći dio zabave. Veselim se našim ligama, iako ću suckat ponovo

Što se performansi tiče, na mom kompu radi sve na high u prosjeku 80 fpsa. Ima par staza gdje se znade oko 60 vrtjeti na nekim mjestima, ali mogu reć da sam zadovoljan kako radi. Pogotovo kada vidim kakve probleme ljudi sa 20xx serijom imaju

E a sad najveće sranje s novim Dirtom, a to je Racenet, ilitiga potreba da igra konstantno bude spojena na njihove servere. Always-online je i to nisu nigdje spominjali. Znači za svaku stvar se igra prvo povezuje na njihve servere, bilo da igrate singleplayer, ulazite u garažu, kupujete aute, upgrejdate ih, itd. i na sve treba čekati nepotrebno duže. Još na to nadodajte da im ti serveri ili konekcija loše rade i događaju se pucanja svako malo, stvarno naruši kvalitetu igre. Ja sam na svu sreću još dobro prošao jer mi se disconnect ne događa često, ali ima mnoštvo ljudi koji su izgubili sav progress jer im je konekcija pukla ili iz ne znam koliko pokušaja uspiju pokrenut SP sadržaj jer eto, ovi debili su napravili da ni SP ne možeš igrati offline.

Sve u svemu, zadovoljan sam igrom i uživam igrajući je, ali da je moglo biti puno bolje, moglo je. Samo da maknu taj always-online bullshit igra bi već bila daleko bolja, a ne da na svaku stvar trebat čekat da se prvo pošalje request prema njihovom serveru pa ga oni obrade i tek onda ga šalju nazad. To znade potrajati na svaki klik menija i do 5 sekundi.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 25.02.2019. u 13:50.
xGAME je offline   Reply With Quote