View Single Post
Staro 26.10.2011., 17:18   #110
ghost3z
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 101
Citiraj:
Autor Bolnum Pregled postova
*Pa dobro što si to radio sa lenovom da ti se raspao?? I ako može info koji model je u pitanju? Jer ja vučem svoj T61 po terenima već koju godinu i jedino što je otišlo je baterija (3,5 god, još drži cca. 6 min). Čak mi je i jednom pao sa stolića na tepih (sa 40cm), i sa naslona kauča na parket (sa 60cm)...

*Ta reza ti ne postoji, mislio si na 1680x1050. Meni isto optimum za 15'', ali na žalost, danas se jako rijetko ugrađuje. Isto kao i 16:10 omjer, svi prelaze na 16:9.


I tako ako netko želi vertikalnu rezu veću od 1024 pixela, mora ići na FullHD, a za to je poželjno barem 17''!!

Zato meni sada dok razmišljam o novom netobooku preostaju modeli 17.3'', FullHD. Naravno, ja želim i7 proc., quad naravno, poželjno serija 27xx i više zbog VT-d podrške (2630QM to nema iako je dobar kao proc za notebook). Za grafičku ne želim one profi modele (nVidija Quadro, Ati FireGL) jer ih ne koristim.

Kada se uzme u obzir sve napisano, koje mi prijenosnici ostaju na izbor??
I još jedna sitnica, iako bi htio Aliena, ne dolazi u obzir jer mi firma obavlja kupnju.

Hvala na odgovorima.
Da, mislio sam na 1680x1050, inače model je Lenovo ThinkPad R500, 2732-A24 i kućište je napuklo na ćošku di je procesor, i samo se plastika cijepala dalje. Kako je se prva pukotina dogodila nemogu biti siguran, znam da ispao nije, i da je 99% da je bio u ruksaku kad se to dogodilo (Logitech Kinetic). Također crkao je punjač, i izgorio je čipset od matične ploče (vjerojatno pregrijavanje), a i nešto zaslon je nekako "izgubio" svjetlinu.
R/T/Z61 je zadnja serija ThinkPad-a koja je valjala. Moj stari R50, i nakon što je promjenio vlasnika, i nakon 6 godina torture još uvijek je ko nov.

Inače 17" je za mene preveliko i najčešće preteško, ova trenutna rezolucija, 1680x1050 na 15,4" (16:10) mi je idealna.

Ja ozbiljno razmišljam o Dellu, Latitude E6510 ili E6520. 15,6" sa 1920 x 1080. Istina, nemaju neku grafiku, NVIDIA NVS 4200M u E6520 je u rangu s Radeonom 6490M. Ali meni to nije ni posebno bitno.

Za one kojima je to bitno, postoji DELL XPS, evo pa složi sebi po volji http://configure.us.dell.com/dellsto...l_id=xps-l502x

I onda neka Megatrend naruči, i firmi ispostavi račun
ghost3z je offline   Reply With Quote