View Single Post
Staro 22.04.2018., 10:22   #15
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor rkz93 Pregled postova
https://iponcomp.hr/webshop/product/...0dm004/1562204

Planiram uzet ovaj disk, ne znam koliko su pouzdani Seagate jer ih nikad nisam imao, najviše su mi WD crkavali, Toshiba mi ne izgleda loše, HGST je malo skuplji. Taj Seagate je dosta prodavan u zadnje vrijeme koliko gledam po netu. Nisam ekspert što se diskova tiče i ne razumijem se previše u to pa trebam savjet.

Disk će se napuniti uglavnom glazbom i filmovima, zanima me da li imate kakve savjete kako da mi što duže taj disk traje, barem 4-6 godina ali ideja mi je da radi puno više od toga?
Dakle nakon što ga napunim, neće se tu više nešto previše pisat i čitat po njemu, jer nakon toga ću vjerojatno uzet još jedan pa još jedan....jer želim si počet, khm, "spremat" sve ono što mislim da već za koju godinu neću moći više nabavit na netu

P.S. Razumijem da će svaki HDD riknuti prije ili kasnije što je samo pitanje (ne)sreće, pa da li se onda uopće isplati ići na "marku" i dati više novca, ili bolje recimo uzet neki kvalitetniji od 2TB za iste novce?
Osiguraj im dobro hlađenje, ja imam ispred kaveza sa diskovima 2*120mm ventilatore, temperatura, ovisno o disku ne prelazi 24-28 stupnjeva.

Imam Samsung diskove F1 i F4 serije, koji kao što si napisao nakon što su nakrcani do vrha u kompu služe samo povremeno za čitanje. Mislim da su oba starija od 5-6 godina. Nema nikakvih grešaka na njima, SMART je savršen.

Isto tako 2 WD Greena koji imaju sad već preko 4 godine.

Jedino što ću uskoro morati početi zamjenjivati diskove kapacitetnijim .

Jedini disk koji mi je privatno ikada crknuo bio je IBM Desktar od 60GB, poslije prozvan Deathstar.
toshiro je offline   Reply With Quote