View Single Post
Staro 19.01.2018., 16:54   #10
sinbrkatetete
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
hm

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Da li si probao mjeriti sa drugim kompom ili preko wifia. Meni je integrirani LAN počeo crkavati a očitovalo se tako da preko wifia dobijem punu brzinu a preko lan priključka od 5 do 8
i

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Ištekaj sa routera sve osim kompa s kojim mjeriš brzinu i provjeri da ti problem nije s mrežnim kablovima.
Fala obojici na dobroj volji. Probavao sa tri kompa, raznim kabelima raznih duljina i standarda, dva routera, doduše WiFi-jem nisam probao, no mislim da je proba sa dva različita routera pokrila i taj dio.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
da nisi ti limitiran softverski?
sync profil ti može biti bilokoji, provideri brzinu limitiraju softverski kroz sustav. pa da tebe nije netko "zakačio" na 6mbit?

probaj se spojit sa username-om i passwordom nekog frenda ako imaš, pa provjeri da li je ista brzina.
Fala na inputu. Nekako mi takvo nešto smrdi... Probava sad čo'ek tehničar nešto doznati u tom smislu. Nisam ni pomislio na probu sa drugim "accountom"; ne znam je li takvo što više uopće moguće.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@sinbrkatetete
Kasno Janko na Kosovo stiže ...
Trebao si razriješiti / popraviti stvar prije dok je H1 bio svoj, sad se možeš slikati ...
Nisi naveo / dali znaš koliko si udaljen od centrale tj. dužina tel. linije ?

99% je problem / kvar na strani ISP - a na postavkama porta na DSLAM - u.
Sam kažeš kako je origigi H1 support razbucalo pa sada nemaju i/ili ne znaju napraviti.
Da ti bude zabavnije, očekuj prebacivanje na infrastrukturu od Optime (to rade pomalo) pri čemu će ti oteti Fritz - a i trenutni STB a uvaliti šroteks Iskratel i drugi STB.
Time će ti svi DECT telefoni izvisit odnosno radit će isključivo spojeni žicom na odg. port routera, ne preporuča sa više od 2 po portu.
Problem rješavam od trenutka kada se pojavio, na žalost nisam mogao utjecati na istodobnost sa razbucavanjem H1.

Mislim da sam na nekom od mjerenja vidio udaljenost 1300 m od centrale.

Fala Zakonu, ne moram baš previše strahovati od prisilnog prebacivanja na Optima infrastrukturu, pošto sam i mjerenje HAKOMetrom i cijeli postupak žalbi pokrenuo, ako se ispostavi da H1 nije sposoban ispuniti ugovoreno, dobijam momentalni "otpust" iz ugovora i biram ISP-a dalje. U ovom trenutku još nisam prebačen baš iz razloga što trenutno, kažu, ne mogu podržati moju kombinaciju usluga. Sada mi predstoji biranje dalje ili čekanje H1/Optime. Imaš li ti kakav prijedlog ISP-a, bitno mi je net i tri linije, stepenicu niže po prioritetima, ali i dalje visoko, mi je mogućnost korištenja Fritz-a (makar kroz njihov router u bridge-u) ili nekakve VOIP DECT centrale za te tri linije za postojeće bežične telefone (home office i tako to), IPTV mi je posljednji na listi prioriteta, čak bih možda bio sretan da se riješim te usluge i uzmem dodatni evotv uređaj za te potrebe. Zvučiš mi kao da se bar interesiraš oko tih stvari, ako već ne baviš time, pa si sigurno bolje informiran od mene u tom smislu. Da, radi se o Zagrebu, podsljemenska zona, potez Gračani - Markuševec.

Fala unaprijed na idejama.

Zadnje izmijenjeno od: sinbrkatetete. 19.01.2018. u 17:19. Razlog: detalji o lokaciji
sinbrkatetete je offline   Reply With Quote