Tema: klavijature
View Single Post
Staro 19.01.2009., 22:20   #10
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Evo i mene spopala želja da naučim nešto svirati, pa da ovdje priupitam za par savjeta.

Nemam nikakvih iskustava s klavijaturama i treba mi nešto s čime bih počeo učiti. Ne mislim odvajati veliki iznos, čim manje to bolje jer neznam ni sam kolko će me ova faza držati...

Dakle, u potrazi za savjetima na netu, naišao sam na jednu od opcija za mene početnika - midi klavijature. I to nešto ovakvo.



Sad, ako mi netko može odgovoriti konkretno kako stvari stoje s tim midi klavijaturama? Znači, ja ih spojim preko usb-a na pc i instaliram potrebni sw (sa ovima dolazi Ableton Live) i sviram, a zvuk dolazi na zvučnike od kompa? Konkretno me zanima onda jel mi za to treba malo bolja zvučna ili će biti dobra i ova integrirana (780G chipset)? Da li bih mogao imati problema sa latencijom? Na M-audio webu piše da to ovisi o tome jel zvučna radi na MME (loše) ili boljim ASIO driverima. Guglanjem nisam uspio naći te informacije o 780G chipsetu (samo ovo nešto o WaveRT modu, al ne kužim se baš u to), pa me zanima kak stoje stvari s tim, možda netko zna? Znači, ako prikopčam klavijature na komp (konfa pod Moj komp), dal bi sve radilo ok ili bi još trebao nabaviti bolju zvučnu karticu? Zvuk bi onda dolazio na Logitech X530 zvučnike (5.1), nije baš idealno al valjda je ok?

Evo i jedan video, to su te klavijature o kojima razmišljam (M-Audio Keystation 88es), a i otprilike tako nešto bih želio svirati na njima, znači piano zvuk, klasika, ne zanimaju me previše nekakvi synth efekti itd...

Da li bi takve midi klavijature bile bolje rješenje nego neki jeftini kucni aranzer tipa taj Casio kojeg je spomenuo Visage ili nešto u tom stilu?

PS. Ovakve klavijature imaju u Vemilu za 300kn, isto M-Audio. Dal je to igračka kak i izgleda ili se može i na tome nešto naučiti?

, svaki savjet je dobrodošao.
agm7007 je offline   Reply With Quote