View Single Post
Staro 26.02.2006., 14:15   #1
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Arrow Izrada kantena - HOWTO

U svrhu bežičnog povezivanja, mnogi rade usmjerene antene od limenke, popularno nazvane kantene. Prijatelji i ja se planiramo spojiti bežično, te u svrhu financijskog olakšanja dok se ne skupi love, klijenti će imati kantene te će se spajat na dvije omnice koje će biti postavljene. Pa evo mali tutorial kako izraditi kantenu.

Za početak vam treba program koji će vam ispisati sve potrebne mjere za vašu kantenu

Jedina stvar koju morate unesti je dijametar vaše limenke te kanal na kojem treba raditi. Nakon što to unesete, dobit će te sljedeće podatke:
Probe Lenght – Dužina sinde/igle u milimetrima
1/4 Guide WaveLenght – koliko vaša sonda mora biti udaljena od dna u milimetrima

Dijelovi kantene:
Cappuccino kantica/limenka/konzerva – kako god tko zove
Konektor
Mali komad bakrene žice (6-7cm će biti dovoljno)

*NAPOMENA* – Izrada kantene iziskuje veliku preciznost te mora biti sve u milimetar točno.

Pa krenimo:


Nakon što smo pošteno ugrijali radionicu te našli sav alat frend i ja smo krenuli. Odmah na početku smo malo "izravnali" limenku jer je pri vrhu imala mali "nabor" zbog poklopca. Malo je zahvat bio naporan ali ono, baš me briga, taj dio je frend radio :P


Limenka nakon šmirglanja i sličnih zahvata


Uz pomoć pomične mjerke i šablona označili smo mjesto gdje treba probušiti rupu. 1/4 WaveLenght vam govori koliko sonda mora biti udaljena od dna


Nakon bušenja. Bilo je još potrebno napraviti rupe za šarafiće s kojim ćemo učvrstiti konektor.



Sve je probušeno te je konektor spreman za montažu. Samo je još bilo potrebno staviti bakrenu žicu na konektor.


Lemljenje bakrene žice na konektor. Dužina te bakrene žice je Probe Lenght u rogramu


Konektor je gotov. Igla je ravno stavljena te je to jako važno. Vrijeme je za montiranje konektora na limenku
__________________



Zadnje izmijenjeno od: Yaxyo. 26.02.2006. u 14:28.
Yaxyo je offline   Reply With Quote