View Single Post
Staro 12.07.2019., 14:32   #509
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
On-topic:
Baš mi je iskreno bed gledat (tj čitat) ekipu koja ej sad navalila grlom u jagode i kupuje zen 2 plus 4xx ili 3xx ploče sa polufunkcionalnim BIOS-ima.
Pa dajte se strpite bar mj dana, em će cijene biti možda bolje i za ploče i za procove, em bi mogli izaći stabilni BIOSi. Evo meni osobno je bitnije da imam stabilan komp od bržeg, ali sa mušicama...

Ja sam zahvalan kolegama što testiraju za nas
Uzeo ram (jer teško da će bit jeftiniji nego što je sad), 8200pro (jer i to polako nestaje), iz uzija stižu ram i set za montažu na am4 i fino čekam, čitam reviewe, čitam plakanja i uživam polako.


Za tjedan, dva će past odluka koja točno ploča. B450 Tomahawk planirano, ako riješe probleme sa BIOSom. Inače taj lite BIOS izgleda puno preglednije nego ona šarena sranja pa nek ostave tako.


Inače, MSI je najavio nove stare B450/X470 ploče sa oznakom MAX. To znači da će iz kutije raditi sa novim ryzenima i imat će duplo veću memoriju za bios, tako da će opet izgledati šareno i nepregledno.


Koliko po redditu vidim, većina problema se otklanja sa par stvari:


1. Treba koristiti win10 1903 ili noviji
2. Zadnji BIOS, očigledno
3. Zadnji chipset driver sa AMD sitea
4. Ryzen Master ili zadnji CPU-Z
5. Nemojte imati aktivno istovremeno više programa za praćenje voltaže, temperatura nego samo jedan



hwinfo i sl. ne rade dobro iz razloga koji su objašnjeni na čuvenom linku koji se provlači kroz topic zadnjih par strana.
Exy je offline   Reply With Quote