View Single Post
Staro 09.10.2015., 06:34   #146
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A sad, ravno... da ok, ne pod 45 jasno, al baš da je nula ... malo teže
Ne treba se čuditi mojoj opaski o smjeru brušenja! Jer sam već svašta u životu vidio i doživio, čak i od profesionalnih majstora. Na žalost ima svakakvih ljudi i dogodi se da ljudi ne razumiju kako se nešto radi, pa na kraju ispadne svašta, samo ne ono što treba. Neki se upuštaju u vodoinstalaterske poslove želeći uštedjeti koju kunu, a na kraju poplava u stanu i kod susjeda koji žive ispod, imao sam već pet primjera u mojoj zgradi gdje stanujem. Tako je i sa ovim brušenjem, jeftinije je kupiti od

http://www.aliexpress.com/item/LGA77...041514744.html

a sada ima i još jeftinije

http://www.aliexpress.com/item/Close...78326.html?s=p

nego brusiti.

Osim toga nema potrebe za naljepnicom, a u kompletu pošalju i termalnu pastu.

Stvarno se za 15 do 35 kuna više za već obrađeni procesor ne isplati zezati i gubiti vrijeme. A osim toga ne treba ljepiti niti naljepnice jer je stvar riješena lemljenjem što je kvalitetnije riješenje od naljepnice.

A zbog samog lemljenja netko je morao nakon toga testirati procesor, pa je to garancija više da je procesor ispravan, za razliku od neobrađenog, za kojeg se može dogoditi da nije provjeren dali ispravno radi.

Inače kada sam prije mjesec dana naručivao obrađeni procesor najniža cijena je bila 32 EUR, a sada je cca 30 EUR.

Očito da je potražnja nakon izlaska Skylakea pala, pa su i cijene u skladu s tim pale. Ali fučkaš 2 EUR ako se nisam morao gnjaviti sa rezuckanjem ploče ili brušenjem procesora, a i imam dodatnu garanciju da je tako obrađeni procesor nakon obrade testiran dali je ispravan.

Sve skupa 10 minuta posla, a i vrijeme je novac.

Naravno model s oznakom X ima veći TDP i zato je jeftiniji jer ga ne podržavaju sve ploče, onaj sa oznakom E ima manji TDP i radi praktično na svim pločama ali je zato 5 EUR skuplji, veća potražnja povlači i veću cijenu.

Dakle cijena za moj model E5450 je sada manja za 2 EUR, pa za 1 pivu neću propast, a nisam morao kemijati po ploči ili procesoru, nego kao gospon flashirao modificirani BIOS, te ubacio ovaj procesor i sve radi, a i manje mi se grije od E8400 iako ima 2 jezgre više. Oćito je termalna pasta poslana u paketu s procesorom koja ide pod cijenu procesora daleko bolja od stare koja je bila prije, a i nije mijenjana 8 godina, još je dobro i izdržala, kao i hladnjak kojeg nisam do sada uopće čistio, a usput sam promjenio i pastu na GPU i očistio hladnjak na grafičkoj kartici, tako da sada sve radi hladnije za cca 5 stupnjeva, a u stroju nema prašine a bilo je za 1 vrećicu.

Inače stroj mi je radio 24/7 i tako 8 godina. Ako je gašen i paljen cca 20 puta u to vrijeme puno sam rekao, a što se vidi i na diskovima, jer imaju jako malo hladnog starta.

To je razlog zašto se ništa do sada nije pokvarilo, jer hladni start donosi termička naprezanja na komponentama, ploči, pa se lemovi s vremenom otpuste, zato ja nikada ne gasim stroj i nemam kvarova, jer najviše kvarova nastaje zbog stalnog gašenja i paljenja, jer je to šok za elektroničke komponente i dolazi do termalnih naprezanja uslijjed stalnog zagrijavanja i hlađenja komponenti.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 09.10.2015. u 07:05.
sakomako je offline   Reply With Quote