View Single Post
Staro 30.06.2015., 18:44   #5382
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@alister evo moje priče; na mjernom uređaju se gledalo i na 150m od mene je veliko oštećenje kabela. (još 2 mala kratka spoja ali ništa strašno). Na tom mjestu na TDR-u izgleda kao planina. Zgrada ispred 15db atenuacija, lijevo 17db, desno 14.5db i baš kabel naše zgrade oštećen i svi u zgradi imamo atenuaciju (gušenje kako neki kažu) na izvodu 21- 23db (na 841m od centrale) i svi se možemo slikati s ovako groznim paricama.
Sve zabilježeno, snimljeno.

Kvar se prijavljuje i moj slučaj dobije kooperant HT-a "Ružić el. radovi".
Mene sljedeći dan zove njihov radnik s 099 232 7801 i pita me "u čemu je stvar" jer "ne vidi nalog".
Ja mu objašnjavam, kažem da je izmjereno oštećenje na 150m od mene i usput ga pitam da kada dođe, neka na izvodu s acternom ili čime već potraži bolju paricu ako je ima.
On malo začuđen kako se ja kužim i kaže dobro, dobro, dolazim sutra.
Ja sam normalno pametan i na ormaru zgrade imam selotejp i točno znam kada i ako se ormar otvorio.
Također sam stavio selotejp i na šahtu koji se nalazi 180m od zgrade ako će netko ići otvarat (a i sav je prljav).

Taj krkan iz Ružića me zahebao i zatvorio nalog 30min nakon razgovora sa mnom.
(vidim status)
Zovem onda sutradan tehničara koji mi je mjerio kvar iz Iskona, opet se otvara nalog, proslijeđuje HT-u, opet ovaj iz Ružića dobiva moj nalog.
Nalog stajao otvoren 7 dana, apsolutno ništa nije učinjeno. Ja zovem ovog iz Ružića da ga pitam kada i što će učiniti, da nije ni došao a on meni kaže "mi ćemo obavijestiti iskon a oni vas". Ne moram napomenuti da ni šahta ni ormar nisu otvarani a parametri isti ako ne i gori nego kada je prvotno pušten vdls. Zovu kasnije mene iz Iskona, obavještava da "su izvršeni radovi i da je to to, ako želite možete se vratiti na adsl, na vdsl-u ne ide bolje od ovog", status naloga "Korisnik obaviješten, prijava kvara zatvorena".
I eto, slikajmo se.

Ne znam je li ovaj iz Ružića pokupio kakvu lovu od HT-a za neobavljene radove ili HT nije dozvolio radove no eto, to je priča. Dobio sam 10% popusta na 12 mjeseci i priča završena.


Edit:

Da stvar bude gora, osobno sam išao u T-Centar i podnio "Prigovor na infrastrukturu Hrvatskog telekoma", detaljno na 2 stranice opisao problem s paricama susjeda, snimkama i svime živim. Dobio potvrdu da sam predao prigovor i do dan danas nisam dobio odgovor (prošlo mjesec i pol).

Kod tebe je možda nadzemni kabel do kuće pa je lakše.

Iskon uključuje korisnike na vdsl a najbolje da stavite vašu adresu http://www.iskon.hr/Za-kucu/Paketi i pokazati će vam se koji paket vam mogu ponuditi
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 30.06.2015. u 19:01.
Ag008 je offline   Reply With Quote