View Single Post
Staro 11.09.2019., 22:27   #45
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
a šta se ima loše radit?
upališ ga i to je to. nije da je znanstvena fantastika.
klijent ne može "ne valjat" jer je u pitanju veći broj uređaja. 4 mobitela , 4 laptopa. osim toga - zašto sa jačim uređajima radi sasvim fino?
možda imaš kuću sa zidovima od knaufa, ali kod mene garantirano 1 zid dalje mikrotik nije bio upotrebljiv.
na isto mjesto postavio tp-linka (1043n) - nalazi se na gornjem katu kuće u špajzi - i pokrio cijelu kuću i dvorište. sjednem u auto koje mi je na parkingu zboka kuće, odvrtim speedtest i imam 20mbita. odem u podrum - imam signala.

nije da nemaju funkciju - evo 931 mi pokriva stančić , imam 30tak mbita u istoj prostoriji, i oko 10mbita u wc-u 1 zid dalje. na terasi iza staklene stijene isto, iako je to par metara dalje i vidim ga. nemam susjede. tj osim moje još samo 2 mreže sa jako malim signalom, zanemarivo.

952 uzeo jučer, na prvu radi jako slično. 5ghz ima loš signal ali je brz. u istoj prostoriji. nisam probao ić dalje.

ps - već sam komentirao ali - postavio sam bio kod staraca tp-link AC u špajzu (nasred stana) - na 2.4ghz u primaćoj imao 4mbita s njega. na 5ghz imao 150mbita (prave brzine, kopirao sam film sa nas-a). u sobi do tp-linka je kopiranje išlo 300mbita.

tako da nekoga zadovolje, nekoga ne. svjesno sam ih kupio i znam im limit. ali igračke su. i tp-link je igračka, ali radi bolje.

u sali za sastanke u firmi sam montirao CAP , nakon par mjeseci sam ga skinuo i montirao ubiquiti unifi ac pro. nije radio, jednostavno nije uspijevao pokriti tih 80tak kvadrata i normalno opsluživati 10-15 uređaja.



pa ja na šekretu imam 40 mbit, zračna linija 20m i 4 zida u dijagonalu
i to 2 zida nosiva, debela jer imam L kucu
ili u tebe faradayev kavez u zidu
dadoremix je offline   Reply With Quote