View Single Post
Staro 09.07.2019., 13:08   #2949
ID2502
Registered User
Moj komp
 
ID2502's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne. Plaćanjem kazne prihvaćaš krivicu. Kazna ostaje i nakon nje nema opomena, ako se ne varam, 12 mjeseci nakon kažnjavanja, što opet ne vrijedi za sve kazne.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Prekršajni zakon... Članak 245.... Stavak 6

Citiraj:
Ako počinitelj prekršaja, sukladno stavku 1., 2., 3 i 4. ovoga članka, plati izrečenu novčanu kaznu i trošak utvrđenja prekršaja, neće se voditi prekršajni postupak, izrečena kazna se ne unosi u prekršajnu evidenciju,a počinitelj prekršaja se ne smatra osobom osuđenom za prekršaj.
Citiraj:
Ali temeljem članka 245. stavaka 8. i 9. Prekršajnog zakona i Pravilnika o izdavanju pisanog ili izricanju usmenog upozorenja, policija može umjesto novčane kazne počinitelju prekršaja izdati pisano ili izreći usmeno upozorenje kada tijekom obavljanja poslova nadzora prometa utvrdi da je počinjen prekršaj za koji je propisana samo novčana kazna do 1000 kuna, koji je osobito lake naravi i da počinitelj nije prije činio slične prekršaje.

Pod pojmom prekršaja osobito lake naravi smatraju se prekršaji kojima nije izazvana opasnost niti je nastala šteta za druge osobe. Isto tako, pod pojmom sličnih prekršaja smatra se činjenica da počinitelj prekršaja nije u posljednjih 12 mjeseci evidentiran da je počinio prekršaj iz istog propisa za koji mu je pravomoćno određena prekršajnopravna sankcija.
Isto ovo mi je potvrdio Šef smjene u postaji prometne policije kad sam donio potvrdu da sam platio kaznu.....
ID2502 je offline   Reply With Quote