View Single Post
Staro 02.07.2019., 16:31   #84
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Trebam preporuku neke WiFi kamere s lokalnim storageom (SD kartica ili SSD), wide angle objektivom i detektorom pokreta da mi ne snima u prazno. Cijena nije previše bitna, ali bi bilo dobro da je ima na EU Amazonu.

Unaprijed upozorenje.
Analitika kod kamere ti je načelno za qrac.
Zašto? Kamera uspoređuje piksele na prethodnoj snimci, sa pikselima na sljedećoj snimci i po tome određuje da li je bilo kretanja.
Što zvuči dobro i logično ali baš i nije jer će ti uzbunu kreirati i svjetla od automobila, sunce, vjetar, itd.
Najbolja varijanta (ali i poprilično skuplja) je da si kupiš kameru sa alarm out, NVR sa alarm out, i onda na mjesto koje želiš zaštiti postaviti dual PIR detektor sa microwawe, to spojiti na alarm i onda kada netko uleti u zaštićenu zonu, senzor automatski šalje alarm NVR koji ti u tom trenutku šalje snimku na mobitel.*

https://youtu.be/WychVHlI8ZI?t=1444


*nisam stručnjak samo sam imao isti problem pa sam čitao i istraživao


Ili sačekaj još par mjeseci da se pojave kamere sa deep learningom i AI-em.
Navodno će napraviti revoluciju na način da npr imaš svog žutog retrivera koji skače po tvom dvorištu.
Dosadašnje kamere bi automatski registrirale pokret, i slale ti alarm, ali algoritam kod novih AI kamera bi se navodno mogao naučiti da ne diže uzbunu na tvog žutog retrivera, ali diže uzbunu na nekog drugog psa koji ti uleti u dvorište.
Karikiram sa primjerima, ali jasno ti je što želim reći =

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 02.07.2019. u 17:21.
Colop je offline   Reply With Quote