View Single Post
Staro 22.05.2019., 10:33   #72
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Rekoh ti kako ćeš riješiti hodnik, bez smart / čajna / Google.

KOd mene je to malo zayebanije jer je to sredisnji hodnik po kojem se stalno prolazi, za razliku od tvoje ostave


Nego dok čekam Sonoff basic pametene switcheve, oni koji ih imaju jel mogu potvrdit, da ali oni zapamte stanje ako ostanu bez napona.




Radi se o situaciji kad taj pametni switch hocu stavit između prekidača i dva rasvjetna tijela. Znači u kuhinji imam prekidač i svjetlo na plafonu.

I sad bi ja iz razvodne kutije izvukao izvod, spojio sonoff basic i u nastavku led traku koja ide ispod elementa.

Difoltna konfiguracija bi bila ta da kad stisnem prekidač upali se glavno svijetlo na plafonu i led traka (sonoff je na ON modu) Ako u nekom trenutku ne zelim da mi led traka uključuje paralelno sa svjetlom, isključim sonoff u aplikaciji i onda se pristiskom na prekidač pali samo glavno svjetlo. To znači da fazu moram provest kroz prekidač i sonoff, sto znači da ce on ostajat bez napona i s njim ce se moci upravljati samo kad je prekidač uključen, tj kad je na njemu i faza i nula, pa me onda zanima jel mu ostane zadnje stanje (ON/OFF) prije nestanka napona?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote