View Single Post
Staro 09.06.2018., 16:52   #2347
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Tnx :-)

ThinkPad E480 može se kupiti u konfiguraciji s i7 8550u i AMD Radeon RX550, ali pošto sam istraživao malo prije kupovine, u takvoj kombinaciji je s originalnim BIOS-om postojao problem pregrijavanja i throttlinga, iako je realno grafika tada funkcionirala. Kako je problem zapravo zajednički heatpipe-ovi za procesor i grafiku, i samo jedan ventilator, Lenovo je to solomonski riješio i u novijoj verziji BIOS-a agresivnije throttle-a ponajviše grafiku. Efektivno, za radnje koje traju duže od par sekundi grafika se spušta na razinu tek nešto iznad integrirane.
Kod T480S grafika je Nvidia MX150 i po svemu nešto bolji izbor. Isto tako i hlađenje je nešto bolje izvedeno. Međutim, cijenom su neusporedivi E480 i T480/T480S.

Na kraju je presudila i proširivost. Neki od ultrabook modela u pravilu limitiraju mogućnost proširenja memorije/storage-a, kod ovog je sve dostupno.

Još nisam instalira Adobe paket na njega, ali mislim da će za Photoshop, Premiere i Media Encoder bit sasvim zadovoljavajući. Osim toga, riješia sam i problem Hyper-V virtualki jer će ovdje 2-3 po potrebi moć simultano koegzistirat. Za sve ostalo više nego dovoljno.

Baterija me zasad ugodno iznenadila. Od 100% do 20% u 6h, što je uključivalo instalaciju samih Windowsa, Officea, updates, niz programa i nešto testiranja.
wifi je offline   Reply With Quote