View Single Post
Staro 09.06.2018., 15:59   #2346
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Dobra kratka recenzija. Bravo.

Ja sad baš gledam pa mi je to dosta zanimljivo. T480 koji je malo finija verzija toga što si kupio se može kupiti sa quadcore i7 koji iako je 15w je dosta ozbiljan procesor za razliku od 15 wataša prošle generacije. I onda se taj T480 i T480S mogu dobiti s diskretnom grafikom.

U teoriji to su performanse koje tek nešto sitno kaskaju za mobile workstationima prošle generacije kao što je moj P50.

Ali u praksi mene brine taj sitni hladnjak preko integrirane i diskretne kartice u isto vrijeme.

Ako se on može nosit s ta dva čipa, onda 480S može biti mašina od 1.4kg koja je sposobna za ozbiljnije poslove kao audio i video obrada. A praktički je ultrabook.

Ali se bojim da je to u praksi stalno throttlanje i grafičke performanse na razini gdje se ne isplati imati diskretnu karticu pored integrirane. Kao što je npr bila situacija u bivšem T540P koji je imao GT730m. Beskorisno. Karica 20% jača od integrirane. Bolje da mi ne troši struju i grije laptop bez veze onda.

Meni je u P50 integrirana ugašena i lijepo imam pristojne performanse od m2000m stalno dostupne. Ta kartica adobe premiere i avid protoolse preporodi u odnosu na integriranu a čak se može i ugodno igrati s njom.
Čini mi se da ultrabookovi polako idu prema tome da gotovo pa mogu zadovoljiti powerusere kao primarna računala ali mislim da vjerojatno još nismo tu.
thubanx6 je offline   Reply With Quote