View Single Post
Staro 19.04.2018., 20:33   #29
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Dva od ovih su trenutno u privremenom RAID1 sustavu, jednostavni windows share na W10, a preostali cekaju Node302.



Ideja o koristenju starije maticne/procesora (1155) pala je u vodu zbog neispravne maticne. Druga koju bi moga koristit je 1150, ali tu je problem nedostatak slobodnog procesora (a cijene za nove ili s njuskala su bolesne, cak i za celeron/pentium). Tako da ce ovaj NAS na kraju bit overkill, 1151 procesor i ploca, sto me dovelo u jednu dilemu - koji OS stavit? Ic na NAS OS-ove, Hypervisor OS, ili W.Server? Nekako me najvise vuce na virtualiziranu varijantu FreeNAS/Nas4Free ili XPenology-a, tako da mogu efektivno iskoristit procesor za ostale stvari. Diskovi bi bili ekskluzivno posveceni NAS dijelu, a Hypervisor i ostatak bi isa na zasebni SSD.
Na kraju se sve rasteglo dugo i predugo. Ovaj privremeni RAID1 uspijeva ostvarit 100MB/s kad primjerice iz AOMEI-a radim image s klijentskog racunala na "server". Medjutim, kad cita sa "servera" i rekreira strukturu diska na klijentu stvari su sporije, unatoc SSD-u na klijentu. Taj mi je dio malo nelogican. Ocekiva sam suprotno.
wifi je offline   Reply With Quote