View Single Post
Staro 11.03.2012., 15:58   #19
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor girdeaux Pregled postova
Nije mi jasno, ako su potrošnje stvarno tako male oko 240W - 280W zašto onda uzimati 600w napajanja kad bi 450W odradilo posao?
Razumijem ulaganje u budućnost kako bi kasnije mogao mjenjati stvari.
Ali iskreno sad sam kupio komp i ne namjeravam ništa mjenjati 5 godina! Nisam zagriženi gamer, niti mi je potrebno.
Ja ovo napajanje imam vec tri godine i mjenjam samo komponente napajanje ostaje i sa novim komponentama snaga samo pada. Zato i kazem, eto kako je Wolverine napisao samo neka imaju potrosnju preko 400W.

Citiraj:
Autor siloman Pregled postova
20% najmanje ti je gubitak a i napajanje ne moze(mislim moze,al nema potrebe) davat 100% snage cijeli svoj vijek
zato se uzme napajanje malo jace da imas zalihe a i da ti se vent ne vrti prebrzo i da se ne grije previse
Da je i 20% gubitak svejedno sam s ovim napajanjem malo iznad 50%, a za graficke single preporucuju 500-600W, a sli ili crossfire 750 - 900W na vise. Shvacam da postoje krs napajanja koja ne daju ni 50% nazivne snage, ali je to veliko pretjerivanje.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote