View Single Post
Staro 09.07.2018., 20:46   #382
dzaltex
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Ivankovo
Postovi: 3
Citiraj:
Autor dzaltex Pregled postova
Bok svima

Djevojka i ja istražujemo koji bismo projektor kupili za prikazivanje filmova.

Bili smo gotovo sigurni da kupujemo Optoma HD27 za 5550 kn

i onda smo pogledali Optoma GT1080 Darbee za 7750 kn.

E sad, razlog zašto bismo se mogli odlučiti na dosta skuplji projektor široke leće (ispričavam se na laičkom nazivu, možete mi odmah i reći kako se to zapravo kaže ) je taj što računamo da nećemo uvijek moći klasičan projektor postaviti na optimalnih 3-4 m udaljenosti od zida.

Nekad želimo gledati u sobi, nekad u boravku, kuhinji itd. Osim toga, često se selimo i možda u novom stanu neće ni biti dovoljno prostora.

Sve to zvuči kao nešto što bi nas "natjeralo" da kupimo projektor široke leće i što bi umirilo naše strahove. Projektor svakako ne planiramo fiksirati.

Recite nam sad - jesmo li samo blesavi ili ima smisla kupiti skuplji projektor?

Hvala puno!


Nastavno na dilemu...
Projektor je u drugom mjesecu koštao 7700 kn, sada je u istoj trgovini na oko 7200 kn.

U online shopu u Njemačkoj sam ga našao za 5200 kn. Moj ga je bratić kupio i kada je dolazio u Hrvatsku dostavio meni doma.

Definitivno preporučam svima da pogledate cijene u inozemstvu i iskoristite rodbinu i prijatelje, jer kao što vidite, dobio sam vrhunski short throw za cijenu nekog prosječnog projektora u Hrvatskoj.

Projektor uistinu jest vrhunski. Jedina zamjerka do sada je što nema horizontalni keystone (ima naravno vertikalni) jer sam se nadao nekim posebnim primjenama , ali to stvarno nije problem za proječnog korisnika.

Širina slike s udaljenosti 80 cm je otprilike 2 m što je odlično.
Projiciram na zid i ljudi su mi nekad malo crvenkasti u licu. No međutim, postoji hrpa raznih postavki i sve se može prilagoditi. Naravno, sada čekam da mi dođe platno koje sam kupio preko ebaya za 80 kn (samo platno, bez stalka, aluminijskog kučišta itd) pa će se onda sve pokazati u punom svjetlu

Projektor se jako grije i uplašio sam se, ali sam onda čitao da lampa ima visoku radnu temperaturu i zato to mora biti tako. Bilo koji pokušaji hlađenja (kao i uključivanje ugrađenog "high altitude mode" koji pojačava ventilator za primjene na područjima gdje je mala gustoća zraka) mogu dovesti do skraćenja radnog vijeka lampe.

S obzirom da je svjetsko prvenstvo, a HRTi jako šteka dok su utakmice, trebao mi je i pristup tv-u pa sam kupio dvb-t2 digitalni prijemnik za 160 kn i sobnu antenu za 80 u dućanu na vrhu Adžijine (ZG) i sve radi besprijekorno, imam dobar HD signal za HRT2HD
dzaltex je offline   Reply With Quote