View Single Post
Staro 07.09.2018., 20:15   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
kad god se otvori tema "kućnog nas-a" razapete OP-a ko da je bill gates u najmanju ruku. bez 50 000kn nema smisla

to šta vi preporučate jebogabog mi nemamo ni u firmi! svo poslovanje nam je na 2 servera , od kojih svaki ima mirror raid sa 2 diska od 960GB, plus 2 ssd-a isto u raid-u od 480gb. i mali synology sa 4x4TB za naše pizdarijice i neke reklamne materijale , projekte i takve govnarije čisto da maknemo te multi-GB fajlove sa servera na nešto manje.

za KUĆNE potrebe, bilo koji low power pc sa najobičnijim winsima gore, i komadićem softvera koji će u podešeno vrijeme radit backup određenih foldera s jednog diska na drugi disk.

a onda na usb nakrcajte diskovlja koliko vam srce oće, i sherajte po potrebi.
to je ultra low budget, ne zahtijeva formatiranje diskova u novi format, i ukoliko korisnik nije teški idiot pa da se sam zarazi sa kriptolockerom - jednostavn rješenje.



ova konfica ima 4 diska (razni ostaci), troši plafon 15W, na ups-u je, i osim povremenog restarta kad se zablokira print spooler, radi perfektno.
gore su instalirani i DLNA server, plex , subsonic, videonadzor, nezaobilazni p2p, debian u virtualci (trenutno ugašen) i na tome se može i raditi paljenjem monitora, ako baš nekome doma zatreba. i fino dođe kad sa neke limitirane veze ili javnog pc-a želim pogledat nešto na netu bez da me se prati.
jp_rv je offline   Reply With Quote