View Single Post
Staro 14.11.2017., 19:12   #2158
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
čekaj, i sppedport i mikrotik su smeće?? još za speedport bih kužio da nekaj ne radi kako treba, ali i mikrotik da ne daje dobro IP adrese? mislim da si ti nešto krivo postavio...

EDIT: Probaj ovako. Isključi sve uređaje da se ne spajaju na router. Tad čačkalicom iza na routeru napravi hard reset i pričekaj da pokupi konfiguraciju sa ACS-a. Kad je gotov (nakon 5-10 min), spoji kablom jedan "glupi" laptop i spoji se na 192.168.1.1. Ako ti ne da spojiti, podesi ručno postavke mreže na 192.168.1.x adresu i spoji se na router. Tad pogledaj kako je podešen DHCP na routeru. Glupo je da niti mikrotik niti 2 ta routera ne daju IP adrese preko DHCP-a. Da je nešto drugo još bih okrivio routere ali mi je blesavo da sva 3 daju iste greške, mora biti nešto krivo podešeno na uređajima.

I da, koji su to "smart pokućstvo" uređaji? što pod time misliš?

Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
@alen nisam ja protiv tkoma, redovno se veza prekida i to već neko vrijeme, oni restartali vezu i kao sve super. Zašto je problem da mogu vidjeti očitava li greške ili ne? Na vipu sam (ured, firma) imao preko 1700 diskonekcija u par dana i tehničar mi kaže da je problem u 3 računala na mreži!!! Sad ti reci šta ja njega imam zvati?
pa ako se rade diskonekcije sa neta, normalno je da ćeš se žaliti i prijavljivati smetnju dok je ne uklone ili preći na drugog providera/uslugu. Osobno ne vidim smisla da gledaš neke parametre u routeru jer ti ionako neće ništa pomoći. Router je u njihovoj nadležnosti i tvoje je iza toga. To što router ima problema treba odmah prijaviti i nije bitno jel to optima/ht/vip, ako ti naplaćuju uslugu, ista mora biti 100% isporučena. U slučaju da je ne otklone i prave se grbavi, prijava HAKOMU može dosta toga riješiti. Iz iskustva znam da ti nikakvi screenshotovi parametara veze neće pomoći niti kod hakoma niti kod prijave kvara, samo te može još više živcirati

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 14.11.2017. u 19:29.
alengrosevic je offline   Reply With Quote