View Single Post
Staro 22.12.2013., 19:31   #40
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Exclamation Rušenje drivera

Poznata greška "Display driver NVIDIA windows kernel mode driver version xxx.xx stopped responding and has successfully recovered." gnjavila me zadnjih cca 3 tjedna i to više od 30 puta dnevno. Rušenje svako malo, najčešće unutar Internet Explorera na stranicama gdje ima dosta animacija u Flashu, rušio se i Firefox, BFBC2 često dropao na desktop ili sam zaglavio u nekom smrznutom ili bijelom ekranu. Isprobao 4 zadnje verzije drajvera, isprobao i zadnju betu i ništa nije pomoglo. Onda sam se sjetio da je Intel napravio update za svoju HD grafiku koji se taman instalirao u tom periodu. Otišao sam u BIOS i iGPU stavio na DISABLED. Od tada, nekih 3-4 dana niti jednog rušenja i sve radi savršeno.
Problem je u power savingu, izgleda da Intelovi drajveri za integriranu grafiku nešto poprčkaju po postavkama grafičkih drajvera i Nvidia se ruši kad iz low power (9-11%) prelazi u full power postavke (> 30%). Barem je to moj zaključak jer sam pratio što se dešava na grafovima MSI Afterburnera.
Molio bih samo nekog tko ima Intelovu grafiku a koristi Nvidiu i često mu se ruše drajveri, da pogleda u BIOS da li ima mogućnost isključiti iGPU i da li mu se drajveri dalje ruše, time bih samo potvrdio ovu teoriju.
Sinac je offline   Reply With Quote