View Single Post
Staro 11.03.2013., 19:19   #87
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Sa novom desktop konfom iz siga sam imao prilike 2 tjedna detaljno isprobavati razlike Windows 8 na klasičnom HDDu, a tjedan dana sada na vertexu 4.
Prva stvar koja upada u oči je bolesna brzina (re)boota. Kompletni reboot (od klika na gumb restart do prikazivanja desktopa) je ludih 9 sekundi, sa klasičnim HDDom je to bilo kojih 25 sekundi minimum. Jest da je to najviše zasluga SSDa, ali i sa klasičnim diskom mi se primjetno brže bootala od nule osmica nego sedmica (25s vs 50+ sekundi). Osim male razlike u brzini loadanja programa, druge razlike u performansama iskreno nisam vidio.

Druga stvar koju sam primjetio jest da mi na laptopu primjetno duže traje baterija, očito su bolje optimizirali power management. Sa sedmicom SP1 sam imao redovito 1h20m battery time uz normalni rad (balanced, 50% brightness, wlan on), dok sa osmicom bez beda potegnem preko 2 sata, ponekad 2h10m. Tko puno koristi laptop neka ozbiljno razmotri osmicu, makar samo radi bolje autonomije.

Uz očite stvari (driver support, copy handler i task manager), konačno su sredili i multimonitor support kak spada, a falabogu su maknuli i aero, kod kojeg često nisi znao koji window je aktivan kad je sve bilo transparentno ko ona mutna stakla za tuševe.

Da nebi bilo da samo falim OS, Metro UI je banana za desktop OS, a pogotovo one charms pizdarije koje se motaju po uglovima ekrana. Živce bi mi popio da nisam stavio StartIsBack gore (ili Classic Shell tko bi mukte ), tak da su sad efektivno upgradeani Windowsi 7. U globalu, definitivno se isplati prelaziti sa pre-win7 OSeva, dok se sa osmice može komotno preskočiti ova iteracija Windowsa komu nije bitno gore navedeno...
__________________


Zadnje izmijenjeno od: potemkin.hr. 11.03.2013. u 19:31.
potemkin.hr je offline   Reply With Quote