View Single Post
Staro 15.08.2017., 15:18   #8851
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Neke impresije vezane za xe90. Naime stigao je i u globalu sam zadovoljan.
Dobre strane: uhd iliti 4k sadržaj je brutalan, doslovno sam dobio spontanu erekciju kad sam pustio Revenanta i Mad Max: Fury road. Tu nema dileme, maltene ne moram ići u kino. Daje pravu filmsku sliku, ne onaj soap opera efekt iliti televizijski već slično kao u kino na 24 frejma i sl. ( nisam baš stručan po terminima).
Slika koja dolazi po defaultu je ok za gledanje SD signala no za filmove i serije meni osobno presvijetla i previše saturiranih boja pa sam morao sam to po guštu namjestiti. Osobno su meni postavke s rtingsa sranje ( kao i s neta ), ok kužim ide se na raw filmsku sliku i sve 5 ali meni je to sve isprano i sivo te jednostavno loše.
Za hd filmove imam jedne postavke, za serije na netflixu druge, za gejming treće, da ne idem u detalje. Moja preporuka je da si čovjek uzme par sati i lagano prema preferencijama sredi to. Zajedničko svima je da sam smanjio brightness, povećao kontrast i sharpness te ugasio noise reduction, film mode i još neke gluposti. Black level je smanjen da bude ok crna na 35, local dimming medium, black constrast high i gamma -2 ( ne ložim se na svjetlinu i presaturirane boje), crna boja je na tim postavkama brutala i uopće nema na svijetlim scenama prevelikog zatamnjenja. Kažem, meni oku ugodno ali najbolje da si svatko to sredi kako voli.
Netflix, google play, chromecast i sve ostalo radi bezprijekorno.
Jedina negativna stvar, ali to je fakat dlaka u jajetu je ta da sd signal nije baš ono kako sam mislio da bude ali je ok opet.
Eto to je to, kažem tv, pogotovo za HD filmove je ludilo, pogotovo kad se malo poigra s postavkama.
Kaj si kupio 49 ili 55?

Da li xe90 dolazi sa vanjskim napajanjem?
zvonac je offline   Reply With Quote