View Single Post
Staro 08.01.2012., 03:47   #139
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
trpi - di mogu točnije provjeriti o kojem se iznosu radi? mogu nazvati tu poreznu i pitati ih ili poslati mail?

zašto? zato šta nemam trenutno stalan posao - a pitanje je kada ću ga imati - pošto sam student... mrzim te usrane kartice, pa mi ih je cilj imati što manje...

računaj da svaki mjesec tijekom godine dobijem mjesečno od 2000 kn do maksimalno 4500 (ovisi o godišnjem dobu )

moja ideja je - da pogasim sve račune u šrot banci koju sam imao dosad i otvorim u PBZ-u... ali u PBZ-u (ako je tako kao šta ti kažeš za tih 5000 kn mjesečno) uopće NE BI otvarao tekući račun jer mi ne treba... otvorio bi si samo taj žiro račun i uz to dobio tu visu electron i mogu je "koristiti kao" tekući - znači na bankomatima, pos-ovima u trgovini, restoranima i slično uz ubacivanje pina, a opet bi je mogao registrirati na paypalu i koristiti na ebayu?

- jel ista stvar kao i za maestro, svakih godinu, godinu i pol dobijem novu karticu?
- i pošto je visa electron devizna kartica (a ja bi samo definitivno stavljao samo kune na nju) - čitao sam da se može i više stranih valuta - kako je kada naručim sa ebaya nešto od 20 dolara a ja imam samo kune na njoj?
- jel se plaća mjesečno (kao tekući u mojoj banci je cca. 6 kn mjesečno) visa electron ili je besplatno?
- dali mogu otvoriti račun u bilo kojem gradu (pa čak i u onom odakle nisam)? ima to kakve veze?
da krenem sa početkom, problem ti je kod studetnskih poslova, da ako starci primaju olakšicu zbog tebe, ti "nesmiješ" (mislim smiješ ali onda plaćaš ) zaraditi više od 10.000 u GODINI; sad nakon kojeg iznosa u banci se račun oporezuje, neam blage, uglavnom meni je teta u poslovnici PBZa rekla da tekući i devizni računi NE podliježu oporezovanju (samo kažem ono što je ona meni rekla u poslovnici, ako ona laže, lažem i ja), a tebi za rad preko SCa baš i treba žirac, brijem da neide na tekući

i da tu visu koju dobiješ uz žiro u PBZu moš stvarno svugdje koristiti, bankomat, pos, paypal, plaćanje baš samo karticom (ono di piše VISA), ovo što si pitao za maestro, neam blage, meni na visi piše do kad vrijedi, onda ću valjda trebat po novu otići

i ona nije devizna nego debitna kartica, ako oš stavljat bilo koju valutu na račun onda otvoriš devizni račun, ti možeš otvoriti KUNSKI žiro račun, a mislim da to dovoljno govori o svemu

Nema naknade za žirac / visu u PBZu...

i mislim da možeš otvoriti bilo gdje, ali za to nisam siguran
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote