View Single Post
Staro 05.04.2011., 11:36   #13
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Malo mi je glupo i sumnjivo da te mogu kazniti na temelju programa u kojem je file kreiran ili editiran. Tako bi mogli kaznit hrpu ljudi koji nacrte otvaraju u dwg vieweru, jer su napravljeni u cad-u, a nemaju licencu za cad. Zamisli, skineš cjenik s neta, napravljen u excelu, a ti imaš open office. Šta onda? Ne smiješ imat ništa za što nemaš licencu? Čudno. Najfriškiji primjer mi je logo firme. Vanjski suradnici, dizajneri, su ga napravili u ps-u i exportali ga, ali dali su nam i ai i eps file. Sad bi i nama trebali lupit kaznu jer imamo "nelegalno" logo firme na računalima, a uredno smo platili izradu?
Što se tiče MS Office-a, imaš View-ere koji su freeware tak da ti je logika kriva.

Od antivirusa je samo jedan besplatan za ne-home korisnike, ClamAV i taj nije rezidentni (ne čeka u zasjedi nego ga trebaš ručno pokrenuti).

Inače, da se baš želim zezat s njima, stavio bih Linux i virtualizirani Windows na njega, pa nek stave svoj "magic stick".

Također, jedna od solucija je "Google apps for business", također OS agnostično rješenje:
http://www.google.com/apps/intl/en/business/smbs.html
Praktički ti samo treba "glupi klijent" koji može biti bilo kaj što vrti Firefox ... sve ostalo je u zemlji "Tamo, tamo daleko". Znači kompletna infrastruktura, groupware, mail na telefonu isl pizdarije za koje bi potrošio hrpu love i vremena u vlastitoj izvedbi.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 05.04.2011. u 12:02.
stef je offline