View Single Post
Staro 22.02.2019., 19:56   #856
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Kada skidaš vrata iz kazete u pravilu prvo moraš skinuti štok jer on krade taj prostor potreban da krilo prođe. Dobra kazeta ide s vodilicom i kotačićima i ako ima neku garanciju i pocinčana je, nemaš je šta dirati 10+ godina. To treba biti permanentna instalacija, zero maintenance. Vodilice i kotačići su zamjenski materijal, lako dobavljivo ako nešto krkne

Ovo kod tebe je sjelo ko saliveno!

Klizna po zidu su najjeftinija opcija i ako ti pašu to je to. Mi smo ljudima uvijek rekli sljedeće primjere na koje mnogi ne računaju i miske da će ih riješiti takvim vratima:
- neće ti pomoći ako te muči propuh u stanu jer ne brtve, znači sereš u wcu ili kuhaš grah, sve se osjeti
- nisu za wc jer nema zaključavanja. Neki su se žalili i na nikakvu zvučnu izolaciju jer - nema brtve
- nisu baš kid friendly jer vise na vodilici i lako ih možeš gurnuti, a ako ih guraš dok otvaraš vrata onda možeš oštetiti zid ili krilo
- opcija štoka koji ima mogućnost zaključavanja je estetski ružna i košta kao jedna kazeta
- zazor između krila i zida ovisi koliko dobro i ravno ti je napravljena žbuka. Loš zid = zazor od par cm i to je onda estetski bezveze. Uvijek možeš uzeti veće krilo da ublažiš problem. Tko je škrtario ni ta nadoplata za vanstandardna vrata mu nije bila draga.
- i ono najgore, prostor zida gdje klize vrata je neiskoristiv i obični šalter za svjetlo je prepreka za ovu opciju (recimo kazete postoje s elektro kutijama za šaltere i utičnice)

Mislim da nisam ništa zaboravio, davno sam to zadnji put diktirao
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote