View Single Post
Staro 07.02.2012., 16:22   #96
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor maymun Pregled postova
dobije se to da imaš, ajmo reći pravi linux u svom routeru i onda sve što ide s time. To što se može ovisi o hardveru routera, procesoru, koliko ima rama, ima li usb... znači dobiješ linux strojčić. e sad što ćeš ti s tim, ovisi o tebi.

moja zamisao je bila zakačiti usb disk na router i instalirati torrent client, pa neka se seeda/skida 24h dnevno, komp mi ne mora biti upaljen jer router to radi.

Možeš instalirati apache ili neki jednostavniji web server. Možeš staviti kismet/aircrack pa snifati wireless promet. Možeš zakačiti web kameru na usb pa streamati preko neta..itd.. imaš i veću kontrolu nad prometom kroz router, bolji firewall

sve to nije baš uvijek jednostavno za izvesti, i trebao bi znat više manje što radiš, pogotovo što je ova verzija što ide na sx763 bleeding edge i time nemora sve uvijek raditi stabilno.

što se ss tiče, pa pola toga ćeš u konzoli raditi.

uglavnom ideja je da želiš napraviti nešto što softver na tvom routeru ne može, i onda staviš openwrt ili slične distribucije.
da li mogu napraviti ovo boldano, ali da mi nije glavni ruter nego samo spojen u mrežu kao switch?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote