View Single Post
Staro 11.01.2017., 20:20   #370
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Sta ces ograniciti ? Promet ili brzinu ? PA znam ja da se moze ograniciti bilo jedno ili drugo ali covjece... ako je netko platio da nesto koristi o kakvim onda ogranicenjima pricamo ?

Opet ponavljam ako govorimo o slotu seedboxa.

Ako je isti iznajmit sa max 1Gbps kao mogucom brzinom i flat tj. neogranicenom prometu u smislu koliko sam OVH, Online ili bilo koji davatelj servera propisao onda nemas pravo bilo kojega korisnika ogranicavati.

Moze se podesiti skripta ako je vise korisnika da se resursi djele podjednko ili na 1Gbps raditi 100/100 slotove.

U pravilu recimo sad OVH ima neko zagusenje i brzina ide max 30% od 1Gbps to je stanje na mrezi ili vislja sila ali svjesno ograniciti neciji slot jer covjek skida/upa dnevno 2TB je nepostena praksa.

edit:

Moram se nadopuniti jer me ovo oko granicenja bas zasvrbilo

Imas 5 slotova na serveru od 1Gbps i kako ces posloziti ?

1. Iznajmiti kao 200/200 slot mada u teoriji svih 5 ce vuci max cca 150/120 ?
2. Iznajmiti kao 1Gbps ?
3. Iznajmiti kao 1Gbps ali reci ima vas toliko i toliko tj 5 slotova pa ide kako kad... svima jednako ?

Iznajmiti kao 1Gbps pa ograniciti brzinu pojedinacno svakom korisniku ?!?

To je najveci problem seedboxa, promet... lako za brzinu jer i sa 100/100 serverom se da natuci ljepa statistika na bilo kojem trackeru i ko to ne prizna laze
Problem je kad prodje 20 dana a moj server padne na 100/100 jer je prebacio neznam 200TB a gore je 5 ljudova.... pa nek se kolju na 100/100 svih 5 ?
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 11.01.2017. u 20:32.
silver_tip je offline   Reply With Quote