View Single Post
Staro 30.10.2011., 08:12   #26
asterion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Thumbs down Instar informatika

evo, da se malo potužim na njih

upio sam laptop u iznosu od preko 7000 kn u Instar informatici (Heinzelova, Zagreb), te otputovao u inozemstvo na studij. Nakon 2 tjedna primjetio sam da na hard disku postoje datoteke koje nisu moje, već je riječ o programu za kliničko-bolničke sustave. Program je bio na računalu od 2009. godine - u prijevodu prodali su mi rabljeno računalo.

Nakon što sam se na jednom forumu potužio po tom pitanju, predstavnik Instar informatike je obećao zamjenu i kao poklon torbu za laptop (koja mi nije ni trebala). Zbog situacije sam se vratio u Zagreb (karta je došla 300 kn) i odnio laptop na zamjenu. Torba mi nije ponuđena, ali ja sam tražio popust na kupnju dodatnog proizvoda kod njih. Popust je obećan, a laptop zamijenjen. Kada sam se idući vikend vratio po taj proizvod rečeno mi je da mi se nudi po dobavljačkoj cijeni (popust 10%). Cijena proizvoda "po dobavljačkoj cijeni" je bila 60 kuna veća nego u susjednom dućanu bez ikakvog popusta, u slobodnoj prodaji.

Instar infromatika mi je nudila proizvod (popust, plaćanje u kešu i slično uračunato): cca 980 kn
Susjedni dućan nudio isti proizvod (bez ikakvih popusta gotovina ili kartica): cca 920 kn

Dakle - dobio sam rabljeni laptop koji je korišten 2 godine (zamijenjen, ali tko zna, možda je i ovaj rabljen, pa prebrisan), nakon 2 tjedna instalacija programa (instalirano oko 250 GB) i plaćanja karte da vratim laptop nisam dobio nikakvu naknadu već su pokušali zaradit na meni.
asterion je offline   Reply With Quote