View Single Post
Staro 30.03.2017., 22:16   #61
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Jesi ga dobio već ili čekaš?

Kakva su ti iskustva?
Stigao davno ali nisam pisao ništa jer imam pomiješane osjećaje oko MiBanda (ili vjerojatno bilo kojeg fitness trackera).

Uglavnom, za ove pare se definitivno isplati. Jako lijepo napravljen, narukvica od finog materijala, kopča drži na mjestu. Mada pišu na netu da je jako osjetljivo staklo na ogrebotine, moram priznat da sam u mjesec dana skupio samo jednu sitnu, ispod ovog djela koji zapravo nije ekran, a nije da sam nešto pretjerano pazio.

Na ruci se po danu ni ne osjeti, jako je lagan i neprimjetan. Što se tiče senzora, čini mi se da su jako dobri, čak i pređenu udaljenost aproksimira jako dobro (u usporedbi s Endomondom npr.). Senzor za otkucaje srca je malo pimplav, često ne očita uopće, ne znam koliko dobro radi u akciji jer ne trčim. Mjerenje kvalitete sna nisam isprobavao, ne mogu spavat s nečim oko ruke.

MiFit aplikacija izgleda OK, sat se sinkronizira bez problema, sve postavke su više manje tu. Notifikacije su skromne ali dovoljne. Kad netko zove pojavi se caller ID, u IM porukama se prikazuje samo ikona. Vibracija je dosta intenzivna, nema šanse da se ne osjeti kad netko zove ili kad dodje kakva poruka. Jedini problem kod notifikacija za poruke je ako je narukvica pokrivena rukavom od majice, dok ju otkrijete često ikonica pobjegne pa ne možete vidjet šta je zapravo bilo. Paljenje ekrana na pokret ruke je dobro, ali bi volio da je recimo manji odmak između pokreta i toga da se narukvica upali.

U cca. 25 dana koliko ga otprilike koristim, punio sam ga samo jednom, prvi dan . Sad je na 5%, s tim da je povezan preko BT-a s mobom (može raditi i bez).

E sad, gadget kao gadget je super ali ima problem. Iskreno ne znam šta bi s njime. Ne pomaže ni na koji način da budeš u formi. Jedino mjeri aktivnost ili neaktivnost. Onaj podsjetnik da se ustanes sam toliko puta već zanemario jer kad si u stolcu i kad se koncentriras na nesto, jednostavno se ne zelis ustat i tu te nece neka sprava natjerat s dve-tri vibracije. Notifikacije su OK, ali samo ako ti mobitel nije pri ruci. Tipa jednu večer sam ostavio punit mob u drugoj sobi, tipa 10 m udaljeno, pa sam vidio tko me zove.

To je više-manje to.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote