View Single Post
Staro 24.09.2020., 15:35   #2
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor shamtam Pregled postova
Pozdrav,

slažem/planiram novu mrežu u stanu i posvuda ću postaviti ethernet portove koji će biti terminirani u mrežnom ormariću gdje će biti switch (vjerojatno neki mikrotikov, ali otom potom).

U stanu planiram imati i 2 wifi AP-a, odlučio sam se za MikroTikove cAP ac modele.

Oba imaju 2 priključka, i koliko sam shvatio, prvi je za napajanje i mrežu, a drugi za eventualno spajanje nekog drugog uređaja.

Mene sada zanima - mogu li ja spojiti prvi AP direktno u PoE port na switchu, a drugi AP na ovaj drugi port od prvog AP-a?
Dakle: switch --- AP 1 --- AP2

Ili - druga varijanta - oba AP-a dovući do mrežnog ormarića i tamo ih spojiti direktno? Ne kroz switch, nego doslovno ako treba spojiti žice

Treća varijanta mi je spojiti svaki AP sa svojom rupom u switchu - ali ono što želim postići jest da u stanu imam jedan wifi, a da se mobiteli i laptopi preswitchaju sami na onaj AP gdje je jači signal.

Ako to ne bude funkcioniralo, onda ću imati wifi1 i wifi2...

Pitam jer mi uskoro kreće štemanje kanala za kablove, pa da znam jel da za kutije koje će biti za AP-ove planiram jednu, dvije ili čak tri žice
Sve vuci u jednu točku tj tamo gdje će ti biti switch. Tako su miran neovisno o proizvođaču ap-a.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote