View Single Post
Staro 09.05.2018., 08:11   #788
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitanje...

Frend iz Švicarske mi je poslao stari gramofon kao poklon.

Tracking kaže da je zadržan na carini i da traže račun. Računam da će mi sutra doć poštom onaj papir da im pošaljem račun / dokaze o kupnji da bi mogli poslati uplatnicu.

Pošto račun ne postoji, jer je stvar kupljena prije 30 godina i poslana je kao poklon, što da radim kad to sutra stigne?
Možda ti pomogne. Ako je gramofon zaista star 30 godina jamačno ne vrijedi više od 500 €

Proizvodi koje u mali paketima pojedinac šalje pojedincu ili koji čine osobnu prtljagu putnika prihvaćaju se kao proizvodi s podrijetlom iz zemalja s kojim je RH potpisala Ugovore o slobodnoj trgovini i na iste će se primijeniti snižena stopa carine. Navedeno se odnosi na robu koja se uvozi i koja je podrijetlom iz zemalja članica EU, EFTA-e, CEFTA-e i Turske, a ostvaruje se i bez podnošenja dokaza o podrijetlu, pod uvjetom da takvi proizvodi nisu trgovačke naravi , da su deklarirani kao proizvodi koji zadovoljavaju zahtjeve o pravilima podrijetla i da ne postoji sumnja u istinitost takve izjave. Navedena izjava može se unijeti u carinsku deklaraciju CN 22 /CN 23 ili na list papira koji se prilaže toj ispravi. Ukupna vrijednost takvih proizvoda ne smije preći 500 eura.
https://trenutno.weebly.com/carina.html
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote