View Single Post
Staro 19.07.2014., 09:32   #37
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Koji mode APPLE MAC racunala odabrati

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
NHF, ali ovo je tipičan odgovor Mac korisnika kojem je sve easy peasy, dok ne dođe do problema

Iz raspadnutog Fusiona ni svi sveti neće izvaditi podatke van, a još manje Apple "centar" koji se najbliže nalazi u Njemačkoj ako se ne varam.

Ok, a što će ti frend točno napraviti s problematičnim Fusionom? Pretpostavljam da nisi čuo za UUID.

Kupiš novi? Fusion drive? Šefe, daj dva
Upravo to. Sve je super eye candy dok nesto ne pukne. Hell pa cak kad nesto na disku pukne ima problema.

Druga stvar je da nema Mac masina na bacanje oko nas, a treca stvar je da time machine niko ne radi svakih 4 min

Tako da je iv@n u pravu
Citiraj:
Autor dxdandy Pregled postova
Ne znam i ako uopce izlazi novi mac mini najesen, kakve memorijske module ce koristiti tj. na kojoj brzini. Trenutni model koristi 1600mhz a mene sada zanima dali bi mac mini radio na brzoj memorij kad bih stavio i recimo dali je dovoljno za ugodan rad 2 x 4gb ili odmah staviti 2 x 8gb pa si miran.
Drugo je pitanje dali ici na fusion drive pa ugraditi jos jedan ssd ili dva ssd ubaciti za OS-a i vanjski usb3 disk od 2TB ?
Sada imam vec jedan ssd samsung od 120gb, radio mozda tjedan dana. Kupio ga i stavio u racunalo, koristio jedno tjedan dana i isao flashati bios na maticnoj i nestalo struje i crkla pa nakon toga sve rasprodao osim njega.
Cuvam ga za novi komp!

Moze preporuka
A neman kuglu. DDR3 ce bit sigurno, ne virujen da ce bit zalemljen. 2 diska se moglo stavit u server modele i obicne s adapterom (20€), oce li se i dalje moc neman pojma. Fusuon sve je receno. SSD i eventualno externi HDD @ USB3.0 je isto ok opcija. 8GB minimalno, 16GB bi bilo pozeljno. I onda imas strojcic za par godina.
Baja 001 je offline   Reply With Quote