View Single Post
Staro 29.08.2017., 10:56   #40
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
I da, oženili su me kod obrade špaleta sa 100 kn plus PDV po dužnom metru, a kad sam ih gledao kako rade tj. saniraju zidove, došlo mi je da ih prebijem.
Inače veliki dio nemaju praktički puno toga za sanirati nego samo malo ljepilom i to pazite "prstima" popuniti i probati malo izravnati...znači u minutu bočni dio prozora/zida popune ljepilom i to je cca 150 kn zarade (prozori su visoki oko 1.5 metra), i tako sa svake strane lijevo i desno, i naravno po dužini ispod klupice, ali ajde tu su špahtlom natrpali ljepilo, zapravo još lakše ali sve skupa 7.5 metara prozora puta 100 kn plus PDV, a to su obavili u možda 5 minuta.
Najviše su imali posla sa velikom rupom iznad rolet kutije i tu su brljavili strašno, koristili su prvo vunu da zapune rupu i onda stiropor i ljepilo, nakon čega je sve ostalo grbavo, neravno, dio stiropora viri...tu nema pomoći, a nema šanse da ih dobiješ nazad da poprave...

Uglavnom pazite da te zidarake radove ne dobijete u ponudi, jer nitko ne zna koliki će točno biti obim posla ovisno o pedantnosti montera i koliko će zida razvaliti.

A i 100 kn plus PDV po metru je suludo za malo fleksibilnog ljepila.

Ja nisam niti znao da oni to neće niti pogletati i izbrusiti da bi bilo ravno i glatko, otišli su sa potpuno grbavo odrađenom obradom špaleta i rekli da sam to i tražio u ponudi.

Kasnije sam zvao nove majstore koji su se zgražali kad su vidjeli što moraju pokušati srediti, nisu 100% uspjeli, jer jednostavno bi trebalo odštemati dijelove i nanovo to popraviti, ali za to čekam drugu priliku.

Tu se radi o kooperantima, i monteri i zidari...znači bježite od kooperanata i sav posao tražite da obavi ista firma.
Lak je offline   Reply With Quote