View Single Post
Staro 06.01.2012., 17:38   #150
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Imam od dotičnog Sjeti se Flebasa na polici. Čitao
Ne znam kakav je na hrvatskom, ali obavezno pročitaj. Mene povukao i morao sam pročitati i ostalih 7 iz serijala.

Citiraj:
malo o Feersum Endjinn. Nisam baš ljubitelj čitanja na engleskom ak se baš ne mora al vidim da bi zbog jezika ipak odustao.
Ja sam svašta sažvakao na engleskom, od dwarfovskih do šekspirovskih slengova, ali ovo nisam uspio završiti, presporo ide, moraš prebacivati mozak na sleng na svakoj rečenici i analizirati svaku riječ ko anagram... Vidio si opis negdje, 1/4 knjige je disleksičar u prvom licu :-(


Citiraj:
Sablju, od Ivana Gavrana (pseudonim). Dobio SFERU za nju, kritike dobre. Domaći SF a ja saznam za njega nakon 8 godina. Ajd da se netko osim Raosa upusti u to. Čitao netko?
Ne, ali sad si me zainteresirao.

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Svaka čast ljudima koji mogu sa razumjevanjem čitat SF na drugom jeziku-ja nemrem nikak, pogotovo kad uleti sleng...kad tome dodamo da sam većinu školovanja učio njemački onda je sve jasno...
Nekad davno čitao sam Simmonsov Hiperion na hrvatskom i teško se razočarao. To je bio loš hrvatski prijevod srpskog prijevoda, totalno razočaranje. Nemam ništa protiv ekavice, pročitao brdo toga na ekavici, ali naši moraju zeznuti. Kasnije kad sam kupio knjige na engleskom skužio koliko sam propustio prvi put.

Citiraj:
Kad smo kod Banksa-zadnje pročitano The Player of Games
Meni definitivno najbolja knjiga iz serije.
c-shadow je offline   Reply With Quote