View Single Post
Staro 13.01.2009., 18:29   #374
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Nedavno sam citao negdje o razlikama izmedju H1 i H7 lampi, i sjecam se da je logican zakljucak bio da H7 imaju manju trajnost.

Meni na Cliu II godisnje rikne 1-3 lampe kratkog svjetla (H7) i jedna lampica pozicije. S njim napravim cca. 25k km u godinu dana.
Svaka H7 lampa kosta 15kn i pozicija 2,5kn. Grand total 17,5-47,5kn/godina. Mozes mislit koji je to trosak

Kome je 50kn godisnje puno za odrzavanje vozila tehnicki ispravnim ne bi ni trebao imati auto, pogotovo ne novi od 70 i vise tisuca kuna (neka kupi polovni da mu ostane za lampe i slicne "skupe popravke" )



S druge strane, moji doma imaju i Daewoo Lanos sada star 10 godina i sa 160k km na grbaci..u cijelom radnom vijeku na njemu su izmjenjene 2 (riječima: dvije) žarulje H1. To je usteda od 200-450kn u 10 godina u odnosu na Clio
MegaLOL

Jebiga recesija ocito

Al opet nemozes mi reci da je normalno da se kuri kolko tu rulja prica zarulja. To je odma jasno da nesto nestima sa strujom, a krelci u servisu to ako nekuze, onda kvragu i sve.

Mislim znam slucaj da je covjeku struja zafrkavala (alternator mislim), ono skure mu se zarulje i slicno i pazi scenu. Sve urednu normalno sve cijelo vrijeme i jednom u 5 minuta njemu napravi peak na 3x vecu vrijednost. Super. Tako auto u servisu. Mrljine tamo spojile i bacile oko tu i tamo i naravno da nisu nista uocile (jel sam rekao da su mrljine?). Sva sreca covjek bio pametan pa je doma spojio instrument i gledao 10ak minuta i vidio da svakih par minuta po par sekundi skoci. Bitno da su mu u servisu uzeli love za ''dijagnostiku'' vise nego sto ga je kostao dio.

Ako ti svakih 1k km rikne zarulja, to nemoze bas biti normalno. Nemoze. Jedino ako nije defektna serija zarulja.

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ma nije to problem ak imaš auto kojem možeš normalno zamijenit žaruljicu ali ak imaš auto na kojem moraš prvo raskopat pol prednjeg kraja da bi izvadio žarulju u faru onda popizdiš
a to ti je svaki novi auto. Mislim meni nema sanse da cu se ja hebat sa tim. mrtvo hladno idem na servis. Al dobro ja sam gospodin, pa ono
Fleks je offline