View Single Post
Staro 29.05.2018., 21:35   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Kvar na mreži usred grmljavine?

Pozdrav,

malo prije mi se desila neobična stvar. Vani je bilo jako nevrijeme i izrazito jako je grmilo, u jednom trenutku nešto je sijevnulo i škljocnulo u dijelu sobe gdje prolaze telefonski, mrežni i satelitski kabel i nestalo je interneta, telefona i televizije (trio paket). Router i dalje uredno radi, barem tako izgleda kao da normalno radi. Zvao sam VIP i kažu da vide u sustavu "kvar na centrali", kad sam pitao što im to znači odgovor je bio da je nastao neki kvar između centrale i mog modema. Dakle, vrlo lako da je nastao kvar upravo tamo gdje je to sijevnulo i škljocnulo u sobi. Nisam liku sa druge strane ništa rekao za grmljavinu da sad ne objašnjavam preko telefona, sutra kaže da dolazi majstor vidjeti problem "na centrali" (ne kod mene doma). U međuvremenu ja pretražujem evo već pola sata što je to "škljocnulo" kod mene i ne pronalazim, svi kablovi su u savršenom stanju kao novi. Da li je moguće da najobičniji telefonski kabli negdje unutra pregori a da se to ne vidi vani? Najrađe bi sve te kablove sad zamijenio novima ali previše je posla a da se na kraju uspostavi da problem nije do mene, iako mi nije jasno što se to onda čulo i vidjelo. Drugi kablovi (satelitski i mrežni) su također čitavi, satelitska televizija normalno radi.

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 29.05.2018. u 21:40.
jacobbb je offline   Reply With Quote