View Single Post
Staro 26.08.2015., 12:21   #78
Giger
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2
Pozdrav.
Nisam baš neki poznavatelj mreža i sličnih tema, ali ova tema mi je zanimljiva, budući da imam optiku i Speedport W724V Typ Ci. Ni sam zadovoljan jer sam očekivao stabilnu vezu jer se radi o optici. No povremeno mi puca veza, linkove na stranice moram otvarati i nekoliko puta jer npr na mobitelu krene otvaranje stranice i stane na 50%.

Primijetio sam i da nemam uključenu opciju IEEE 8012.11ac, a taj uređaj bi to trebao imati, pa se ne mogu s laptopom spojiti na ac. Isto tako postavke kod spajanja su Link speed (MBS) TX 72 RX 72 i BW: 20MHz MCS:7.

Zanimljivo je da su mi postavke na poslu duple i to na nekom starijem TP-LINK-u: Linkspeed 150 i 40MHz MCS: 5.

Meni to ne izgleda logično. Kolege koje se bave mrežama su rekle da bi u stanu vrijednost trebala biti najmanje 40MHz i da je T-Com očito softverski izbacio IEEE 8012.11ac. Da li je tome tako?

Čekao sam 6 mjeseci tu optiku i sada nemam ono što sam očekivao da ću imati. Molio bih za vaše mišljenje. Nisam još kontaktirao T-Com, jer bih rado čuo mišljenja ljudi koji znaju puno više od mene

Dobio sam preporuku i da kupim neki access point uređaj koji podržava IEEE 8012.11ac i 5GHz. Da li bi onda s tim uređajem sve to radilo ili ne? Glupo je kupovati neki dodatni uređaj a T-Com je to sve trebao osigurati, tim više da se radi o optici, a ne o bakrenoj žici.

Na kraju krajeva, imam optiku, a kao da nemam, haha.

Molim savjete, mišljenja. Hvala

screenshot mojih postavki



http://postimg.org/image/ilo3c6uyx/

Zadnje izmijenjeno od: Giger. 26.08.2015. u 12:30. Razlog: fotka
Giger je offline   Reply With Quote