View Single Post
Staro 21.02.2021., 23:44   #237
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Vrati stari fw. Zlatno pravilo, ako radi ne diraj
Krivo si skužio - nije nikad ni radilo
Novi je mini, tek je preflashan sa stock sonoffa i odmah ugrađen.
Da je prestalo raditi nakon upgradea, ne bi ja tu pisao već bi odmah vratio natrag

Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Nije da mogu pomoći, ali koristim zasad dva minija u istoj kombinaciji kao i ti i sve radi kako spada. Zadnja tasmota, obični šalter spojen na njega.
Provjeri kontakte na klemama, isto tako rastavi mini i provjeri da nemaš koji "hladni lem" na kontaktima od klema.
Na jedno miniju sam imao taj problem, hladni lem bio na kondenzatoru i mallo je radio malo ne. Tvornička greška pri lemljenju.

Thx, dobra ideja, budem jednog drugog novog sonoffa pregledao/prelemio pa ih samo zamijenim.
Probao sam očistiti kleme na prekidaču gdje žice dolaze, ne pomaže. Stavio prekidač iz druge prostorije, opet isto. Drugi sonoff, isto tek flashan kao i prvi, mjerim 3.3V na S1-S2 kontaktima. Ovaj prvi ugrađen u kutiju ima 3.2V na kraju 2m kabela. Mislim da taj pad napona od 0.1 nije nešto značajno da bi poremetio detekciju klika.
Kako su svi zidni prekidači doma nešto stariji, moguće da oni interno daju nešto lošiji kontakt što se ne vidi na 220V, ali na malom naponu dolazi do problema. Makar kupim jedan novi prekidač.
Dalje ostaje i ovaj slučaj koji sam našao ovdje:

https://github.com/arendst/Tasmota/i...ment-595147052
c-shadow je online   Reply With Quote