View Single Post
Staro 10.11.2019., 06:26   #3389
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ma šta vam je, plaćaju ljudi još uvijek masno te intele (pogotovo novije).
Dobro, to je van-serijski slucaj gdje mozda nema smisla uzimati zakljucani Kaby + H ploca no da je u pitanju K proc i Z ploca onda bi se vec dalo razgovarati. OC potencijal je bolji nego
u Ryzena jer je koncepcija AMD-a da su vec poprilicno nasvirani procovi i s obzirom da na zraku taj Kaby K moze na 4.7GHz i sto se tice igrica ce svakako biti bolji nego cak 2600X ili slabiji.

No konkretno ako malo bolje proucis taj i7 7700 koji boosta all time na 4.0GHz u 4/8 i Ryzen 5 2600 6/12 koji drzi boost negdje oko 3.75GHz i dodas sigurno 5% bolji IPC od Kaby Lakea naspram
Pinnacle Ridgea i promislis dali bi netko tko zna i da je vican Ocu kupio zakljucani proc ? Sve sjedne na svoje mjesto... U igricama koje jos koriste do 4 jezgre zauzeca taj i7 7700 ce oprati R5 2600
u svakom pogledu no i tamo gdje igrice koriste vise od 4 jezgre mozda ce biti nesto vece zauzece svih jezgri kod Intela ali i dalje ce generalno biti brzi od R5 2600 ako pricamo o stock/turbo frekvencijama.

Ne isplati se uzeti sto je polovno vs novo i to novo se moze lakse nadograditi ali perfomanse da je izgubio - to nije, dapace... maximum za stock daje Intel ipak. Jos jedan primjer; programi/aplikacije/igre
koje koriste do 4 jezgre brze rade na gole 4/0 jezgre nego sa 6/12 ili 4/8 ili 6/0 ili 2/2 itd... konkretno, imas 1600 jel ? Stavi ga na 3.4GHz sto nebi trebao biti problem i u biosu mu iskljuci 2 jezgre i HT
da ostane samo 4C. Pokreni recimo AutoGK i za 10min encodanja nekog kratkog fajla u xvid imati ces testno vrijeme. Vrati se u bios i dodaj 2C da bude 6/0 i dalje bez HT-a, biti ce losije.., 4C/8T i opet ce biti
losije ! Jel vjerujes da bilo koji Summit Ridge na 4.2GHz 4C/0T vs i5 2500K na 4.2GHz u AutoGK jednako rade ? Razlika 2 sekunde... no ako se prebacimo na Megui ili Handbrake i dalje oba proca kao 4C/0T,
tek onda se dobju rezultati oko 10-15% u korist Summit Ridge-a te ako ukljucim 8/16 onda to nije niti usporedivo niti mjerljivo jer pozdere Sandy-a. Naravno da kod AMD-a vise jezgri ima svojih prednosti ali da
je uvijek sve crno-bijelo bas i nije... Matisse je zapravo donio pravu promjenu, zaostaje u frekvencijma, nadoknadjuje jezgrama ali i kosta. Recimo 3600X u video obradi je egal sa 1800X a nema ga ispod
1900kn sto je ogromnih 500kn vise nego sto sam platio ovaj a sve radi toga jer je dobar i u igricama i sad normalno., da se cini i izgleda kako sam lose sebi odabrao proc i da nema smisla ali meni ima jer ustedih
nesto para pa tako i ta "Naivčina" koju si spomenio je mozda imala specifican razlog zasto ide bas na tog Intela iako na prvu nema logike.

https://www.guru3d.com/articles_page...review,13.html
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote